Хорватія: журналісти вимагають професійного підходу в управлінні роботою суспільного мовника

00:00,
24 Січня 2012
851

Хорватія: журналісти вимагають професійного підходу в управлінні роботою суспільного мовника

00:00,
24 Січня 2012
851
Хорватія: журналісти вимагають професійного підходу в управлінні роботою суспільного мовника
22 січня у Хорватії відбувся референдум щодо вступу країни до Європейського Cоюзу. 66% учасників плебісциту проголосували «за вступ». Але як показує досвід інших країн, кандидатура та навіть членство у ЄС не означає подолання усіх кризових явищ. Суспільне мовлення в країні – одна зі сфер, яка потребує якісного регулювання наполягають журналісти.

2010 року був прийнятий новий закон щодо функціонування суспільного мовника HRT (Hrvatska Radiotelevizija), але він так і не працював повною мірою: насправді незалежна рада мовника, що призначає редакторів, не функціонувала, а її члени представляли інтереси різних політичних груп.

Політичний тиск, кадрові призначення за вказівкою уряду, закриття програм без пояснення причин, цензура та відсутність прозорості призвели до відкритого конфлікту між керівництвом суспільного мовника та журналістами.12 січня напередодні зустрічі з новим міністром культури та обговорення проблем хорватського телерадіомовлення журналісти, представники неурядових організацій підписали спільного листа із закликом до забезпечення урядом належних умов для роботи журналістів та відмови  від політичного тиску та цензури.

Одна з головних вимог – підвищення якості та прозорості роботи ради HRT. Громадськість ратує за те, щоб до ради обиралися професіонали – особи, обізнані в питаннях ЗМІ та роботі суспільного радіо і телебачення.

Джерело: HND

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
eurovision
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду