Чому читати чужі листи не варто? Опитування з нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету
Чому читати чужі листи не варто? Опитування з нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету
Завлабораторією «Медико-психологическая реабилитация» Московського міського психолого-педагогічного університету, кандидат психологічних наук Вікторія Барцалкіна вважає, що особисте листування близької людини читають лише не впевнені у партнері люди. За бажанням зазирнути до чужих електронних листів ховається страх втратити та бути обманутим.
«Це одна з форм психологічної, емоційної залежності. Коли проблеми іншої людини, її спілкування у соціальній мережі, наприклад, з однокласниками, стає проблемою для іншої людини. І той, хто читає листування, потрапляє до зачарованого кола», – вважає експерт.
Керівник лабораторії психології дитячого та підліткового віку російського Державного наукового центру соціальної та судової психіатрії імені Сербського Олена Дозорцева зауважує:
«Можливість читати чуже листування – це спокуса, яка для несформованої молодої людини без стійких внутрішніх принципів може бути загрозою для подальшого формування».
Будь-яка людина – друг, партнер, чоловік, дружина – має право на особисту свободу поза стосунками.
Читання чужого листування – це спроба контролю, яка може спровокувати те, чого ми першопочатково боялися. У результаті партнер відсторонюється, шукає більш комфортні для себе стосунки – проте вже з іншою людиною, або таємно, вважає Барцалкіна
За умови, коли ви все ж таки читали приватне листування іншої людини, краще за все ініціювати відверту розмову та обговорити проблеми, які накопичилися у стосунках.
Довіра – єдино можлива основа для будь-яких стосунків, солідарні експерти.
Safer Internet Day або Міжнародний день безпечного інтернету відзначається за ініціативи Єврокомісії з 2004 року. Свято засноване за підтримки европейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe і відзначається у перший вівторок лютого.