Євген Лебедєв закликав поважати свободу британських медіа
Комісія судді Левесона розглядає, зокрема, справу закритого таблоїду Руперта Мердока News of The World і журналістські методи каналу Sky News.
Цього тижня судді особисто свідчитимуть Руперт Мердок і його син Джеймс.
Суддя також зустрінеться з головою Sky News Джоном Райлі (John Ryley) з метою розпитати, чому журналісти каналу зламують чужу електронну пошту.
Цілком ймовірно, що Левесон також не омине увагою нещодавній арешт редактора The Sun Дункана Ларкомба (Duncan Larcomb), який відповідав у виданні за новини про королівську родину. Як пише The Daily Telegraph, Ларкомба було звинувачено у підкупі британських держслужбовців.
На питання про звʼязки із британськими політиками Лебедєв повідомив, що дружить, наприклад, з мером Лондону Борисом Джонсоном. При цьому він відзначає, що є різні ступені дружби, а сам він ніколи не отримував прохань від політичних партій підтримати їхні кампанії, пише Guardian.
Між політиками та ЗМІ, на думку Лебедєва, немає смислу будувати «китайські стіни», тому що «ми з ними працюємо в одній сфері».
Політики ж насправді переоцінюють вплив ЗМІ на політичне життя Великобританії, додає він.
Лебедєв застеріг комісію від організації надмірного контролю британських медіа, звернувши увагу на числену кількість ЗМІ, що контролюються державою, у Росії.
Ту свободу преси, яка існує у Великобританії, на думку Лебедєва, слід поважати та захищати, не допускаючи повторення російської медіамоделі, де числена кількість ЗМІ де-факто перебувають під тиском держами.