У ЗМІ бракує позитивних матеріалів  про жителів Донбасу  - експерти

У ЗМІ бракує позитивних матеріалів про жителів Донбасу - експерти

00:00,
31 Липня 2014
1215

У ЗМІ бракує позитивних матеріалів про жителів Донбасу - експерти

00:00,
31 Липня 2014
1215
У ЗМІ бракує позитивних матеріалів  про жителів Донбасу  - експерти
У ЗМІ бракує позитивних матеріалів  про жителів Донбасу  - експерти
Автори:
Медіа мають приділяти більше уваги патріотам зі Східної України та створювати соціальну рекламу на підтримку армії – вважають експерти, які взяли участь у  прес-конференції   «Євроінтеграція для Півдня та Сходу: рубіж роз’єднання чи перспектива єднання?».

Прес-конференцію організував Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва». Згідно із соціологічними дослідженнями Фонду, розкол щодо інтеграційних прагнень українців зменшився (окрім Донбасу), а найбільше суспільство об’єднує запит на реформи, зокрема антикорупційну. Чи вдасться налагодити комунікацію з Донбасом та вплинути на громадську думку,  залежить, по-перше, від дій влади, а по-друге, від ЗМІ.

Як наголосила Діана Дуцик, головний редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика»),питання не вирішиться простим  включенням українських каналів – найголовніше, аби журналісти повернули довіру до цих телеканалів у населення і зробили так, аби їх захотіли дивитись.

«Як сьогодні показують Донбас? Зрозуміло, що здебільшого це воєнні дії, негативна інформація, - зазначила пані Дуцик.  - Практично немає позитивних історій про людей із того регіону. Серед місцевих жителів є патріоти,  але ми про цих людей нічого не чуємо і не бачимо на центральних телеканалах, інформації в інтернеті недостатньо».

Українцям бракує розуміння, що Донбас дуже різний. «На свідомість частини населення Донбасу не можна вплинути, бо там немає, на що впливати, - сказав Сергій Іванов,  публіцист та  блогер  родом із Луганська. – Коли завершаться військові дії, я вважаю, що Донбас має стати  зоною карантину на 5-10 років. Це має бути мілітаризована зона, оскільки вона розташована близько до агресивної держави». Він зазначив, що сепаратистів при цьому слід позбавити  українського громадянства.

У той же час серед жителів Донбасу  справді є люди, які хочуть змінювати свій регіон на краще, зокрема це учасники добровольчих батальйонів, розповів  Олексій Гарань, професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», який нещодавно повернувся із зони АТО.

«Мотивація і бойовий дух, які я там побачив, дають  значні підстави для того, аби сплавити українську політичну націю», - сказав пан Гарань. Він переконаний, що зараз той час, коли різні регіони України можуть об’єднатися, оскільки мешканці звільнених міст відчули велику різницю між режимом бойовиків та  миром, який принесла українська армія: «Дуже важливо, щоб на телеканалах була соціальна реклама, яка б підтримувала армію, наприклад, гарні ролики зробив 24-й канал. Потрібно показати, що жителі звільнених  міст  вдячні солдатам, це дуже важливо зараз для них».  

А зі звільненими  містами  вже потрібно розпочинати налагоджувати комунікацію. «Має бути особистісна комунікація з жителями сходу, - вважає Діана Дуцик. -  Важливо формувати комунікативні групи різних рівнів, які б працювали і розмовляли з місцевим населенням. Це мають бути і психологи, і журналісти, й інші професійні групи.  Довгий час такої комунікації не було, і тепер ми пожинаємо ці плоди».

Ще одна тенденція, яка викликає занепокоєння – це «війни олігархів» на  центральних телеканалах, зокрема, на «Інтері», «1+1», «Україні»  зазначила пані Дуцик. Це небезпечно в контексті Донбасу, оскільки російська пропаганда вже починає впроваджувати тезу про те, що війну на сході розв’язали   українські олігархи, які  воюють  за ресурси регіону. «Хочеться закликати якщо не олігархів, то хоча  б самих журналістів,  проявляти все-таки позицію і бути твердішими , коли вам нав’язують необхідність робити матеріали такого штибу», - сказала Діана Дуцик.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: vgolos.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду