Єгипетська влада вибачилася після продемонстрованих на ТБ кадрів побиття демонстранта
Єгипетська влада вибачилася після продемонстрованих на ТБ кадрів побиття демонстранта
Адміністрація президента Мохамеда Морсі (Mohamed Morsi) оприлюднила заяву, в якій виражено співчуття через «телевізійні кадрами, що шокують».
The New York Times називає вибачення «рідкісним» явищем. Однак у тому, що відбулося насправді, легко заплутатися, як і в перипетіях єгипетської революції.
На відео видно, як група поліцейських із боротьби з заколотами б’є втікача, і тягне через вулицю до броньованого авто. Це підтвердили й свідки.Однак сам демонстрант Хамада Сабер (Hamada Saber), який несподівано став героєм дня, розповів в інтерв’ю у лікарняній палаті зовсім іншу версію події.
Поліцейські, за його словами, не нападали на нього, а радше допомогли врятуватися. Сабер переконував, що йому довелося тікати від групи демонстрантів, які роздягли й пограбували його. На поміч кинулися «охоронці порядку», які, мовляв, застерегли голого втікача: якщо відмовиться від їхньої допомоги, то його вб’ють.
Того ж вечора на іншому телеканалі особа, яка представилася донькою постраждалого Рандою стверджувала, що її батько «боїться говорити правду». «Ми були разом з ним, – розповіла вона. – Поліцейські роздягли його й били носаками, потім потягли і кинули в машину».
Тим часом міністр внутрішніх справ Єгипту пообіцяв: після того, як постраждалого випишуть з лікарні, він запросить його до себе, щоб вибачитися особисто. Загалом він повторив версію Сабера. Також Мохамед Ібрагім додав, що через «неналежну» поведінку поліцейських він наказав розслідувати інцидент.
«Кадри побиття Сабера знову налаштовують суспільство проти єгипетської поліції, жорстокість якої сприяла вибухові повстання проти колишнього президента Хосні Мубарака. Вони нагадують про те, що майже через два роки новий президент Мохамед Морсі зробив замало для того, щоб реформувати поліцію. За останні десять днів під час сутичок, які відбулися у декількох єгипетських містах і стали одними з найгірших проявів насильства після падіння 2011 року режиму Мубарака, загинуло понад 50 людей. Побиття викликало у багатьох злість і в іншому аспекті. Чимало хто переконується у тому, що безлад і неподобство зірвали процес відходу Єгипту від авторитарного минулого», – робить висновок The New York Times.