Вибір переможця World Press Photo викликав дискусію щодо використання Photoshop

00:00,
21 Лютого 2013
1444

Вибір переможця World Press Photo викликав дискусію щодо використання Photoshop

00:00,
21 Лютого 2013
1444
Вибір переможця World Press Photo викликав дискусію щодо використання Photoshop
Критики цьогорічного вибору журі World Press Photo вважають: Photoshop може бути інструментом у руках поганого фотографа, а самі фотографи не зажди відчувають межу між покращенням і спотворенням.

Переможцем World Press Photo-2013 став шведський фотограф Поль Хансен (Paul Hansen), котрий представив на розсуд журі знімок загиблих в результаті ракетного удару Ізраїлю палестинських дітей.

Французька Atlantico опублікувала інтерв’ю, у якому лауреат World Press Photo за репортаж про страту зрадника в Афганістані під час війни із СРСР у 1981 році Ален Менгам (Alain Mingam) ділиться своїми думками щодо дискусії про фотожурналістику і обробку знімків у графічних редакторах. Переклад інтерв’ю з французької публікує портал InoСМИ.Ru. Пропонуємо декілька цитат з цього інтерв’ю.

Про дискусію навколо обробки знімків. Ці суперечки абсолютно необхідні, оскільки в іншому випадку робота фотографа буде спотворювати саму суть документальної фотографії, тобто – відображення істини.

Різні маніпуляції з освітленням в кінцевому підсумку надають фотографії вид пропагандистського плакату.

Це сумно. Особливо коли це відбувається з World Press Photo, другою за престижністю премією після Пулітцерівської. Нинішня полеміка дуже важлива, оскільки стає пересторогою для молодих фотографів. Не можна залишати без уваги процес автоматизації: в результаті ми втрачаємо сприйняття світла – яке надає знімку авторського стилю і робить його більш достовірним. Мені здається, що подібна тенденція може негативно позначитися на правдивості і правдоподібності фотографії.

Про межу між покращенням і спотворенням. Хоча знімок і відображає якісь природні речі, – він сам по собі спочатку є певною формою неправди, якій ми надаємо певні неіснуючі естетичні якості.

Межа проходить там, де інформацією маніпулюють так, щоб загострити увагу на окремих моментах зображення. Таким чином, ми переходимо від опису до пропаганди, що є цілковитою неповагою до аудиторії.

Про естетику – і фотожурналістику. Недосконала, але із точним відображенням події фотографія, буде набагато кращою за ідеальний знімок, котрий, скоріш за все, нагадуватиме картину художника: такому полотну місце у музеї.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Paul Hansen
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду