Від МЗС України вимагають реакції на Шевченка-Гітлера
Звернення Кириленка опубліковано на сайті партії «За Україну!», а також оприлюднено Комітетом з питань культури і духовності.
Канал «Оренбург» «фінансується за державні кошти, а отже, є носієм державної інформаційної політики», вказується у зверненні, адресованому міністру закордонних справ України Леоніду Кожарі.
«У згаданому сюжеті тенденційно підібраний матеріал з метою дискредитації особистості поета: портрет Тараса Шевченка демонструється поряд з портретом Гітлера, негативне ставлення Шевченка до царської Росії штучно переноситься на ставлення до російського народу в цілому, серед якого у нього було багато близьких друзів», – відзначає Кириленко.
Звернення резюмується вимогою надіслати ноту до російського МЗС щодо роз’яснення безпрецедентної демонстрації антиукраїнського сюжету, який «не лише ображає почуття українського народу, але є прикладом антиукраїнської істерії в російському інформаційному просторі та не сприяє розвитку дружніх міждержавних стосунків».
У ксенофобії і розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, повідомляє УНІАН, канал звинуватили і українці Оренбургу. У листі Оренбурзької обласної української культурно-просвітницької орагнізації імені Тараса Шевченка губернатору Оренбурзької області Юрію Бергу заявлено: «На одностайну думку української спільноти Оренбурзької області і членів її національно-культурних орагнізацій, цей відеоролик був витриманий у ксенофобському ключі, спотворював життя і творчість засновника національної літератури і писемної мови Тараса Григоровича Шевченка, розпалював антиукраїнські настрої».
Канал «Оренбург» продемонстрував присвячений святкуванню шевченківського березня в Оренбурзі сюжет «Кому поём здравницы?», у якому проводиться паралель між Шевченком і Гітлером і ставиться запитання про доцільність приділення уваги українському поету: «Навіщо нашим дітям ці дивні і явно чужі кумири?»