ФБР критикує CNN, Associated Press та інші ЗМІ за недостовірну інформацію про арешт у справі бостонських вибухів

00:00,
18 Квітня 2013
1539

ФБР критикує CNN, Associated Press та інші ЗМІ за недостовірну інформацію про арешт у справі бостонських вибухів

00:00,
18 Квітня 2013
1539
ФБР критикує CNN, Associated Press та інші  ЗМІ за недостовірну інформацію про арешт  у справі  бостонських вибухів
Причиною критики стали численні повідомлення у медіа про арешт підозрюваного, що насправді не відповідало дійсності, пише The New York Times.

The Associated Press, The Boston Globe, Fox News, CNN та інші ЗМІ у середу повідомили, що поліція заарештувала підозрюваного у скоєнні вибухів в Бостоні.  Журналісти у репортажах посилались на неназваних співробітників поліції.   

CNN та Fox News присвятили близько години часу дискусіям про арешт, залучаючи до розмови кореспондентів та експертів. 

Тим не менш, деякі експерти заперечували цю інформацію. «Один з експертів CNN, колишній працівник ФБР Том Фуентес,  поставив ЗМІ у незручне становище, заперечивши в ефірі факт арешту, - пише Guardian. – Він сказав глядачам, що йому відомо з трьох джерел, в тому числі двох офіційних і близьких до розслідування, що ніякого арешту не було».

The Associated Press за півтори години зробило серію новин про арешт, посилаючись на неназване джерело. Як пише Guardian, спочатку у АР зазначили, що арешт «неминучий», а потім, що підозрюваного уже везуть у федеральний суд.  The Boston Globe пішов ще далі  і повідомив, що підозрюваний уже в окружному суді на півдні Бостону.

Повідомлення швидко поширились в інтернеті та дублювались в інших ЗМІ, в тому числі іноземних, де про арешт повідомляли як про факт.

Після цього ФБР зробило заяву:  «В останні півтора дня була велика кількість репортажів у пресі, яка базувалась на неофіційних джерелах, що  були помилковими. Оскільки такі повідомлення часто мають непередбачувані наслідки, ми просимо медіа, особливо на цій стадії розслідування, бути обачними та докладати зусиль для перевірки інформації у відповідних офіційних органах».

У понеділок 15 квітня о 14.50 за місцевим часом у Бостоні, на фініші марафону, було приведено в дію два вибухових пристрої. Загинуло три особи, постраждало понад 160 осіб.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Mashable
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду