Експерти World Press Photo спростували підробку фотографії року

00:00,
15 Травня 2013
1349

Експерти World Press Photo спростували підробку фотографії року

00:00,
15 Травня 2013
1349
Експерти World Press Photo спростували підробку фотографії року
Фотографія Пола Хансена, яка перемогла у цьогорічному World Press Photo, не є підробкою. Про це повідомляється у прес-релізі організації.

Фотографія не містить елементів монтажу і не зазнавала жодних змін крім дозволеного ретушування кольорів, заявили представники World Press Photo. Експерти також відзначили, що звинувачення у неприродньому освітленні не мають підстав, оскільки критики не могли знати, як були розташовані джерела світла під час зйомки.

Сам Пол Хансен (Paul Hansen) теж спростував звинувачення у порушенні правил конкурсу. Фотограф заявив, що не редагував свій знімок. Замість цього він взяв дві версії його негативу з різним динамічним діапазоном, і наклав їх одну на одну. Експерти World Press Photo визнали, що такий підхід має право на існування.

У матеріалі, опублікованому 13 травня виданням Extreme Tech, низка фотографів і критиків звинуватили Хансена в порушенні правил конкурсу, участь у якому можуть брати лише не «склеєні» у фоторедакторах фотографії з мінімальним коригуванням кольорів. Хансен, згідно із висловленими у статті припущеннями, змонтував фінальний варіант фотографії із декількох різних зображень.

Шведський фотограф Пол Хансен став переможцем цьогорічного фотоконкурсу World Press Photo. На фотографії, яку журі визнало фотографією року, зображено групу чоловіків, котрі несуть загорнуті у білу тканину тіла померлих брата і сестри. Палестинські діти загинули в результаті ракетного удару Ізраїлю.

Фотографія Хансена викликала дискусію у професійних кругах стосовно межі між покращенням і спотворенням у редагуванні фотографій. Зокрема, під сумнів вибір журі поставив лауреат World Press Photo за репортаж про страту зрадника в Афганістані під час війни із СРСР у 1981 році Ален Менгам (Alain Mingam).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Paul Hansen, World Press Photo.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду