Адам Міхнік: Не можна свободу відділяти від відповідальності

00:00,
30 Травня 2013
1635

Адам Міхнік: Не можна свободу відділяти від відповідальності

00:00,
30 Травня 2013
1635
Адам Міхнік: Не можна свободу відділяти від відповідальності
«Період [радянської] диктатури відучив нас від відповідальності за свої слова», – заявив відомий польський журналіст, редактор Gazeta Wyborcza, Адам Міхнік під час виступу на першому Львівському медіафорумі.

«Ми працювали у нелегальних газетах, і там можна було писати про все, що душа побажає. Не все можна було перевірити. Тоді не було такої моральної відповідальності, що інформація повинна бути перевірена з кількох джерел. Оскільки влада була поганою, вона відкидалася автоматично. Але зараз ця ментальність в багатьох збереглася. Свободу ми відділяємо від відповідальності. Нам здається, що можна написати все. Але це дуже небезпечна ситуація, бо словом можна вбити»,  вважає Міхнік.

На його думку, журналіст не повинен служити ні владі, ні конкретній політичній партії, ні бізнесові. «Ми, журналісти, повинні захищати дві речі – правду і свободу»,  підкреслює Адам Міхнік.

Польський журналіст також наголосив на необхідності підтримувати високий інтелектуальний рівень дискусії в ЗМІ. «Якщо ми у ЗМІ будемо пропонувати дебати, які не мають нічого спільного з дебатами про вартості та цінності, натомість лише щось авантюрне  та дрібне – це означатиме, що ми працюватимемо над вкоріненням наявності хуліганства в суспільному житті. В цьому полягає наша відповідальність як журналістів»,  наголосив він.

Перший Львівський Медіафорум розпочався 29 травня і триватиме три дні. Головна тема форуму – «Куди йдуть медіа світу і чи встигне за ними Україна?» На захід приїхали близько 400 учасників, серед них – 45 спікерів із України, Польщі, Росії, Швеції, США і Данії. З детальною програмою заходів можна ознайомитися на сайті Львівського медіафоруму.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду