НСЖУ і МОЗ присвятили чергову Школу медичної журналістики онкологічним проблемам
НСЖУ і МОЗ присвятили чергову Школу медичної журналістики онкологічним проблемам
Під час занять чергового модулю Школи медичної журналістики розглядалися тенденції поширення злоякісних новоутворень шкіри, методи їх лікування і профілактики. Крім цього, учасники школи відвідали Черкаський обласний онкологічний диспансер. Для журналістів було проведено майстер-класи за участю фахівців-онкологів і медіатренерів, зокрема, лекцію представникам ЗМІ прочитав головний онколог Києва Дмитро Осинський.
«Школа медичної журналістики – це багатокомпонентний дводенний семінар, де журналісти можуть побувати на сесіях провідних фахівців-медиків, взяти участь у майстер-класах та практичних заняттях, вдосконалюючи свою майстерність. Кожен учасник отримує навчальний посібник, додаткові матеріали. Також ми розробили сайт Школи медичної журналістики, де можна отримати корисну інформацію», – пояснив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
Володимир Педько, керівник відділу онкології компанії «Рош Україна», партнера Школи медичної журналістики, відзначив, що в українських ЗМІ відсутнє компетентне висвітлення проблем онкології, а також достовірна інформація щодо профілактики, діагностики і лікування онкологічних патологій.
«Найважливішим результатом навчання в рамках Школи медичної журналістики стало б повернення довіри до медичних працівників. Найбільша проблема полягає у тому, що люди не звертаються до лікарів, або звертаються занадто пізно. Довіра до медиків – вкрай важливий результат спільної роботи», – відзначив заступник головного лікаря Черкаської області Ігор Гайдай.
Ведуча програм «Новини» і «Підсумки дня» на «Першому національному» Юлія Галушка порадила колегам-журналістам подавати медичну інформацію у доступній формі, однак при цьому коректно, для чого слід звіряти дані з фахівцями медичної галузі.
Спікери прес-конференції «Онкологія: рак – не вирок», яка відбулася під час візиту до Черкаського обласного онкологічний диспансеру, пояснили: сучасні методи лікування онкопатологій коштують дорого, і бюджетних коштів на ці препарати віділяється мало – однак за умов діагностики на ранніх стадіях онкологія піддається лікуванню, тому важливим завданням ЗМІ є грамотне висвітлення цієї проблематики, а також поширення тези про необхідність завчасно звертатися до лікаря.