Російські журналісти критикують ідею створення спілки патріотичних ЗМІ Росії

00:00,
11 Жовтня 2013
1200

Російські журналісти критикують ідею створення спілки патріотичних ЗМІ Росії

00:00,
11 Жовтня 2013
1200
Російські журналісти критикують ідею створення спілки патріотичних ЗМІ Росії
У Росії хочуть створити спілку патріотичних проросійських ЗМІ.

Цю ідею озвучила головний редактор газети «Культура» Олена Ямпольська під час засідання оргкомітету Року культури в Раді Федерацій Росії 9 жовтня. Ямпольська вважає, що це було б корисно для «інформаційної політики держави», повідомляє російський «Интерфакс». 

Редакторка «Культури» стверджує, що потрібно міняти культурну еліту країни. «Ми повинні оголосити новий культурний призов. Коли частина культурних діячів підтримала Pussy Riot, я вперше задумалась про те, що потрібно змінити культурну еліту країни. Потрідно покликати людей з регіонів та правильно їх зорієнтувати, а потім зробити з них нових зірок» - сказала вона.

Заяви Олени Ямпольської добре вписуються в ідею відродження ідеології в Росії, озвучену під час цього ж засідання Нікітою Михалковим. Режисер вважає, що це питання національної безпеки країни. «Ми повинні починати займатися формуванням уявлення народу – як йому жити далі та куди рухатися» - цитує Михалкова «Независимая газета».

Разом з тим ідеї створення спілки патріотичних ЗМІ та повернення до ідеології, яку визначатиме держава, викликали критику низки російських журналістів та культурних діячів.

«Ну, звичайно! Потрібно, обов’язково потрібно створити спілку патріотичних ЗМІ. А хто туди не потрапить – записати в спілку іноземних агентів. І хапатися за пістолет» - обурилася російська опозиційна журналістка Ольга Романова, повідомляє «Росбалт».

«Культурі ідеологія зовсім не потрібна» - цитує директора Центру сучасної культури «Гараж» Антона Бєлова «Независимая газета». А член наукової ради Московського центру Карнегі Олексій Маалашенко вважає, що будь-яка ідеологічна гра небезпечна, тому що вона пригнічує інші світогляди, інші способи мислення. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
council.gov.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду