Журналісти проти раку – за життя!

00:00,
23 Жовтня 2013
2735

Журналісти проти раку – за життя!

00:00,
23 Жовтня 2013
2735
Журналісти проти раку – за життя!
Переможці журналістського конкурсу на кращий матеріал із онкотематики продемонстрували, що важкі хвороби теж виліковні 

Журналістка дніпропетровського «34-го каналу» Марина Деобальд стала лауреатом конкурсу «Проти раку – за життя!» за найкращий матеріал із онкотематики.

Конкурс проводився в рамках навчального проекту «Школа медичної журналістики», який реалізує Національна спілка журналістів України, громадська спілка «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів» у партнерстві з компанією «Рош Україна» та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Підсумки конкурсу було оголошено 17 жовтня на черговому модулі Школи. Марина Деобальд отримала гран-прі – п’ятиденний прес-тур у Латвію.

Також журі у складі представників НСЖУ, журналістів національних медіа, фахівців Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка та медичних експертів визначило ще трьох переможців. Зокрема, перше місце присуджено журналістові газети «Просто районка» Аллі Летик (Полтава) за матеріал «Онкогінекологічні захворювання “не жаліють” ні молодих, ні літніх жінок». Друге місце отримала журналістка із Золотоноші (Черкаська область) Ніна Жук за публікацію в журналі «Журналіст України» «Моя правда про рак», а третє – журналістка луганської газети «Восточный экспресс» Еліна Сухова за матеріал «Я верю в чудеса. Так легче жить…».

Еліна Сухова

Як розповів під час урочистого нагородження переможців перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, на конкурс надійшло 78 робіт від 47 учасників із різних регіонів України. Найбільше представлено газетних та журнальних публікацій. Активно взяли участь журналісти із Запорізької області (6 учасників), Дніпропетровської (4 учасники), Житомирської, Хмельницької, Чернівецької. Свої роботи представили й всеукраїнські медіа, зокрема, національні телеканали «Україна», ICTV, 5 канал, а також Національна радіокомпанія України.

«Разом із партнерами проекту ми ставили мету привернути увагу до важливої соціальної проблеми, яка є в Україні, і підтримати тих журналістів, які намагаються дати своїй аудиторії найкращі та найефективніші матеріали. Зараз ми визнаємо, що нашу професію в суспільстві критикують через великий вплив політиків, грошей на зміст публікацій. Тому підтримка найкращих зразків заслуговує на увагу», – зауважив Сергій Томіленко.

За його словами, журі під час оцінювання робіт враховувало багато критеріїв, серед яких – глибина розкриття теми, візуалізація, простота і доступність та інші.

Окрім переможців, ще шість учасників отримали сертифікати від Національної спілки журналістів, які дають право безкоштовної участі в семінарах чи прес-турах НСЖУ протягом року. Зокрема, заохочувальні призи отримали Жанна Абаровська, заступник редактора Недригайлівської районної газети «Голос Посулля», Олена Ахінько, журналіст газети «МИГ» (Запоріжжя), Ольга Боглевська, газета «2000» (Київ), Ольга Вауліна, газета «Голос України», Олександр Галяс, газета «Порто-франко» (Одеса), Ольга Камська-Ополоник, газети «Добрий лікар», «Моя сповідь», «Версії» (Чернівці), Ангеліна Кріхелі, газета «Николаевские новости», Катерина Романік, радіожурналіст Рівненської ОДТРК.

Переможниця конкурсу «Проти раку – за життя!» Марина Деобальд каже, що медична програма «Епікриз», для якої вона й підготувала сюжет про унікальну методику лікування ретинобластоми (пухлини сітківки ока), на телеканалі існує 3 роки. Однак це перша спроба вийти з нею «на люди». Сама ж авторка суто над медичною тематикою працює кілька місяців, а до цього очолювала новинну службу.

Марина Деобальд

«Всі ми боїмося раку, тому навіть у найбільш страшному потрібно шукати позитивні моменти. Кілька місяців тому ми брали інтерв’ю в головного онколога України і поцікавилися, де можна знайти приклади того, що українські лікарі за допомогою власних методик допомагали б пацієнтам. І він навів приклад Інституту очних хвороб імені Філатова в Одесі. Там ми знайшли приклади історій, коли дітям вдалося зберегти зір, хоча за такого діагнозу це практично нереально. Загалом у програмі три історії, які пов’язані з органозбереженням, з моментами, які несуть позитив», – розповідає пані Марина.

Як розповідає журналістка, програму «Епікриз» на дніпропетровському «34-му каналі» веде лікар. Студія для неї дібрана унікальна: знімають в анатомічному музеї медичної академії.

Найважчим для авторки у роботі над темою здоров’я є психологічний аспект. «Щоб вийшло цікаво, всі ці хвороби доводиться пропускати через себе, тоді дуже важко. Особливо спілкуватися з людьми, чиє життя висить на волосині», – зізнається пані Марина.

Журналістка з Полтави Алла Летик, яка здобула першість, третій рік веде в обласній газеті рубрику «Здоров’я». Оскільки переважна частина аудиторії – люди похилого віку та сільські жителі, тематика добирається саме з урахуванням їхніх інтересів. Одна з головних вимог – писати доступно, наближено до людей та давати корисні поради. Однак вся інформація береться тільки з вуст фахівців, а в жодному разі – не з інтернету.

Алла Летик 

«Людина повинна обов’язково взяти щось для себе: як уникнути хвороби, що робити в тому чи іншому випадку, як лікуватися», – розповідає Алла.

Каже: за роки роботи особливих труднощів у спілкуванні з лікарями в неї не виникало. Головне – правильно сформулювати свою мету та запитання, на які журналіст хоче знайти відповідь.

Для Алли Летик це перша перемога в професійному конкурсі. Та не тільки цим завдячує участі в Школі медичної журналістики.

«Участь у цьому навчальному заході дає дуже багато знань за короткий період. Я знаю, з чим іду до джерел інформації, що потрібно розповісти читачеві. Інколи з одного модулю привозиш уже по 5 ідей для матеріалів», – каже журналістка.

Авторка матеріалу «Моя правда про рак» Ніна Жук зважилася у своєму нарисі розповісти про власний досвід лікування від онкозахворювання.

Ніна Жук

«Коли писала нарис, знову пережила свою сумну історію. Це була свого роду сповідь. Під час перебування в лікарні було вдосталь часу для роздумів. Працюючи над матеріалом, я усвідомила ще раз, що Господь дає людині випробування для того, аби вона стала сильнішою. І такий журналістський проект важливий перш за все для тих хворих людей, які, можливо, соромляться говорити про свою проблему, залишаються із хворобою сам на сам. Проект дає можливість людині повірити в те, що навіть невиліковних хвороб немає», – каже Ніна Григорівна.

Переможці конкурсу наголошують: у своїх матеріалах хотіли показати, наскільки важливо самому стежити за своїм здоров’ям та вчасно звертатися по допомогу. Тоді подолати страшну хворобу можливо.

Матеріали переможців конкурсу буде представлено на сайті Школи медичної журналістики та Національної спілки журналістів України. 

Фото надані Школою медичної журналістики

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду