Симоненко і Медведчук – серед головних «джинсовиків» у жовтні – ІМІ

00:00,
4 Листопада 2013
1281

Симоненко і Медведчук – серед головних «джинсовиків» у жовтні – ІМІ

00:00,
4 Листопада 2013
1281
Симоненко і Медведчук – серед головних «джинсовиків» у жовтні – ІМІ
Головними «джинсовиками» жовтня 2013 року стали Петро Симоненко, Віктор Медведчук, Микола Катеринчук та Олексій Костусєв. Про це йдеться у моніторингу Інституту масової інформації.

За даними моніторингу, рівень «джинси», порівняно з минулим місяцем, не змінився як у друкованих, так і в інтернет- виданнях, і склав відповідно 7% та 13% від загальної кількості матеріалів. У друкованих виданнях 76% «джинси» мало політичне спрямування, у інтернет-виданнях — 82%. Головні замовники політичних немаркованих промоційних матеріалів залишились ті ж самі, що й минулого місяця.

Петро Симоненко та Віктор Медведчук «джинсували» у темі про «небезпеки» асоціації з ЄС та необхідність референдуму з цього приводу:

«Симоненко призвал европолитиков поддержать проведение референдума»  (Lb.ua)

«Симоненко обратился к европейским левым по поводу ситуации, сложившейся вокруг референдума» («Обозреватель»)

«Сбор подписей в поддержку референдума начнется с 10 октября — Симоненко» («Обозреватель»)

«Виктор Медведчук: «Референдум пройдет при любой политической погоде»» («Комсомольская правда в Украине» від 09.10.13)

«Пришло время гражданам Украины напомнить о себе – Медведчук» («Обозреватель»)

«"Украинский выбор" объединил граждан, требующих референдума о выборе вектора интеграции» («Обозреватель»)

Натомість Микола Катеринчук просував підписання асоціації:

«Николай Катеринчук: "Мы должны донести до всех необходимость для Украины стать полноправным членом европейского союза"» (« Факты» від 09.10.13)

«Николай Катеринчук закладывает основы ассоциации с Европейским Союзом» («Сегодня» від 9.10.13, неналежне маркування).

Продовжував активно піаритись в загальнонаціональних виданнях тоді ще міський голова Одеси Олексій Костусєв:

«Алексей Костусев укрепляет свои позиции в Одессе» («Обозреватель»)

«Мер Алексей Костусев открыл в Одессе новый детский сад» («Комсомольская правда в Украине»  і «Факты»).

У жовтні ІМІ також зафіксував «джинсу» кількох міністрів: Міністра соціальної політики Наталії Королевської, віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. А також політиків нижчого рангу - Олександра Фельдмана, Михайла Бродського.

Ціла серія матеріалів у жовтні була присвячена стабільності гривні.

Серед замовників комерційної «джинси» відзначилась «Укрзалізниця», вважають експерти ІМІ. Це публікації «Генеральный директор «Укрзализныци» Сергей Болоболин: "Уже к середине октября железная дорога будет полностью готова к зиме"» («Факты» від 08.10.2013) та «Железная дорога за свои средства построила для местных жителей удобный и безопасный путепровод» («Факты» від 11.10.13)

Серед друкованих видань найбільше сумнівних матеріалів розмістила «Комсомольская правда в Украине» ( 12 публікацій). У «Фактах» було зафіксовано 8 таких матеріалів, у «Сегодня» - 4, в «Українському тижні» - 1. У тижневиках «Корреспондент» і «Комментарии» в жовтні «джинси» не виявлено.

Серед інтернет-видань лідером з розміщення джинси у жовтні став сайт «Обозреватель». Не виявлено сумнівних матеріалів на сайті «Ліга», також варто зазначити що на цьому сайті немає «джинси» вже другий місяць поспіль. На Lb.ua та «УНІАН» виявлено по 2 матеріали з ознаками замовності.

Моніторинг ґрунтується на аналізі 380 матеріалів у друкованих та 84 матеріалів в інтернет-виданнях, що вийшли у період з 7 до 13 жовтня 2013 року.

Проект з моніторингу «джинси» та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет- виданнях («Лига», «Обозреватель», УНІАН і LB.ua). Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
imi.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду