Бути в опозиції до Трампа чи потурати йому? Звернення шеф-редактора Reuters

Бути в опозиції до Трампа чи потурати йому? Звернення шеф-редактора Reuters

09:30,
3 Лютого 2017
3173

Бути в опозиції до Трампа чи потурати йому? Звернення шеф-редактора Reuters

09:30,
3 Лютого 2017
3173
Бути в опозиції до Трампа чи потурати йому? Звернення шеф-редактора Reuters
Бути в опозиції до Трампа чи потурати йому? Звернення шеф-редактора Reuters
Як світова агенція має висвітлювати діяльність адміністрації Трампа — правила сформулював шеф-редактор Стів Адлер

Шеф-редактор Reuters Стів Адлер (SteveAdler ) у своєму посланні до співробітників написав про висвітлення діяльності президента Трампа у «стилі Reuters».

Перші дванадцять днів каденції Трампа (так, лише дванадцять!) запам’ятаються всім, а особливо нам, людям, що працюють у бізнесі новин. Не щодня президент США називає журналістів «найбільш непорядними людськими створіннями на землі» або його головний політтехнолог видає, що медіа є «опозиційною партією». Не дивно, що ЗМІ переповнені питаннями й теоріями, яким чином висвітлювати роботу нової адміністрації.

Яку відповідь має Reuters? Виступати опонентом адміністрації? Потурати їй? Бойкотувати брифінги для преси? Використовувати нашу платформу, щоби згуртувати підтримку медіа? Такі ідеї поширені й, можливо, для деяких видань вони доцільні, та навряд чи виправдані для Reuters.

Повторюю факт, що Reuters — загальносвітова інформаційна агенція, що за принципами незалежності та неупередженості висвітлює події в понад ста країнах, серед яких є ворожі до ЗМІ. Я незмінно пишаюся нашою роботою в Туреччині, Філіппінах, Єгипті, Іраку, Ємені, Таїланді, Китаї, Зімбабве й Росії — країнах, де нам доводиться протистояти цензурі, судовим переслідуванням, візовим відмовам та навіть погрозам фізичної розправи над нашими журналістами. Ми намагаємося боротися з цим, стараємося якомога краще захищати своїх журналістів, беремося висвітлювати події неупереджено й правдиво, наполегливо збираємо важкодоступну інформацію — і при цьому залишаємося об’єктивними. Ми дуже рідко пишемо власне про себе та свої турботи, але дуже часто пишемо про речі, які мають значення для бізнесів та життів наших читачів і глядачів.

Поки що ми не знаємо, наскільки різкими будуть нападки адміністрації Трампа в майбутньому або чи будуть їх підсилювати правові обмеження до інформаційних агенцій. Проте ми точно знаємо, що маємо дотримуватися тих же правил, якими керуємося в інших місцях нашої роботи:

Що робити:

  • висвітлювати те, що важливе для людського життя, та оприлюднювати факти, які необхідні для прийняття більш виважених рішень;
  • завжди знаходити новий ресурс: якщо одні двері до інформації зачиняються, відкрийте інші;
  • не вірити роздатковим матеріалам і менше перейматися офіційним доступом. Користі з них завжди було мало. Наші репортажі з Ірану справді першокласні, але офіційного допуску нам ніколи не давали. Те, що в нас є, — це джерела;
  • виїздити на місце й дізнаватися, як живуть люди, що думають, що їм допомагає, а що болить, яке їхнє — не наше — ставлення до влади та її дій;
  • тримати «Принципи довіри Thomson Reuters» напохваті й пам’ятати про «безумовне дотримання принципів чесності, незалежності та безпристрасності Reuters».

Чого не робити:

  • ніколи не боятися, але:
  • зайвий раз не встрягати в недоцільні сутички або не робити з нашої роботи сенсацію. Внутрішня інформація — наша турбота, але аудиторія, зазвичай, нею не переймається, й не факт, що була б на нашому боці, якби переймалася;
  • не висловлювати публічно щоденні розчарування. У дуже багатьох країнах у нас є радник, який допомагає робити матеріали таким чином, щоби нас не підозрювали в особистій неприязні. Ми маємо так само робити у США;
  • не надто сильно перейматися думкою колег із медійного цеху: це нагода використати навички, яких ми навчилися у важчих умовах у різних куточках світу, та надихати власним прикладом — а отже, надавати найсвіжішу, найкориснішу, найбільш повчальну інформацію та суть серед усіх інформаційних агенцій.

Така наша місія — не тільки у США, а й усюди. Ми змінюємо світ на краще, тому що застосовуємо професійний підхід до журналістики, що є водночас безстрашним та безпристрасним. І коли ми робимо помилки, а ми таки помиляємося, ми їх виправляємо в якомога швидший та повний спосіб. Якщо ми чогось не знаємо, то так і кажемо. Якщо ми чуємо плітки, то відстежуємо їх та робимо з них матеріал тільки за умови, що переконані в їхній достовірності. Ми цінуємо швидкість, але не поспіх: якщо потрібно перевірити, ми не пошкодуємо часу на перевірку. Ми намагаємося уникати «постійних ексклюзивів» — бути першими, але помилятися. Ми працюємо на засадах спокійної розсудливості не тільки тому, що так записано в нашому кодексі, а й тому, що вже 165 років за таким принципом ми видаємо найкращий результат із усіх можливих.

Нагадаємо, що раніше Інститут вивчення журналістики Ройтерс (Reuters Institute for the Study of Journalism) почав розробляти рекомендації, як журналістам писати про Трампа та його адміністрацію, та загалом про людей при владі, які кажуть неправду.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Thomson Reuters
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду