У Росії просять оцінити дії журналістів телеканалу Life78, після розмови з якими дівчина вчинила суїцид

У Росії просять оцінити дії журналістів телеканалу Life78, після розмови з якими дівчина вчинила суїцид

16:10,
8 Грудня 2016
2617

У Росії просять оцінити дії журналістів телеканалу Life78, після розмови з якими дівчина вчинила суїцид

16:10,
8 Грудня 2016
2617
У Росії просять оцінити дії журналістів телеканалу Life78, після розмови з якими дівчина вчинила суїцид
У Росії просять оцінити дії журналістів телеканалу Life78, після розмови з якими дівчина вчинила суїцид
Автори:
Близько ста санкт-петербурзьких журналістів просять Спілку журналістів Петербурга і Ленінградської області (Росія) дати оцінку діям журналістів телеканалу Life78 (підрозділ федерального Life) з точки зору професійної етики, розглянувши публікації, присвячені дочці віце-спікера законодавчих зборів Петербурга Анастасії Солтан, яка вчинила самогубство.

Про це йдеться у зверненні журналістів до спілки, повідомляє Meduza.

Як йдеться у зверненні, співробітники телеканалу залишили дівчину одну в квартирі після інтерв’ю, не дивлячись на попередження, що вона може вчинити самогубство. Так, 23 листопада знімальна група телеканалу записала інтерв'ю з нею, а 24 листопада смерть дівчини настала в результаті падіння з дванадцятого поверху будинку батьків.

«Стан дівчини на момент візиту журналістів був нестабільним (дівчина була пригнічена, плакала, характеризувала себе як “людина на межі”), знімальній групі було відомо про спроби суїциду, які здійснювала героїня сюжету. Чоловік сестри попереджав кореспондента, що якщо Анастасія Солтан залишиться одна в квартирі батьків, вона може зістрибнути з балкона», - зауважують у зверненні журналісти.

У журналістському середовищі неприпустимо зловживання довірою співрозмовника, йдеться у зверненні, а також його особливо емоційним станом, який не дозволяє адекватно оцінювати наслідки висловлювань. «Журналісти телеканалу Life78 використовували нестабільний стан Анастасії Солтан і довіру непублічної дівчини до журналістів для створення більш емоційного і рейтингового ролика», - йдеться у зверненні.

Також у зверненні зазначено, що після трагічної загибелі дівчини телеканал продовжив випускати присвячені їй сюжети.

Автори звернення вважають, що журналісти телеканалу «замість об'єктивної трансляції реальності втрутилися в процес, вплинули на розвиток внутрішньосімейного конфлікту».

«Ми вважаємо за необхідне обговорення журналістських матеріалів на предмет відповідності етичним і професійним нормам всередині медіаспівтовариства…», - йдеться у зверненні.

Як пише Meduza, етичність дій співробітників телеканалу спробувала оцінити місцева Спілка журналістів, але поки не змогла ухвалити рішення.

Спілка повинна була винести резолюцію 7 грудня, проте спілка не дійшла до єдиної думки. Очікується, що її текст буде оприлюднений 12 грудня, повідомила голова Спілки журналістів Петербурга і Ленінградської області Людмила Фомічова.

«У нас було дуже бурхливе обговорення. В результаті ми сформулюємо резолюцію. Ми будемо формулювати... Ми говорили, що в даному випадку вони (співробітники Life78) в принципі вчинили по-людськи начебто, що вони були єдиними, хто опинився поруч. З іншого боку, ми говорили про те, що ми будемо дистанціюватися від таких методів роботи», - сказала Фомічова.

У Life78 нічого неетичного в події не бачать, пише видання. «Солтан сама нам зателефонувала і попросила допомоги. Ми це і зробили. Коли сім'ї і всім іншим пофіг було», - заявив заступник головного редактора видання Костянтин Прідибайло.

Нагадуємо, що в Данії чотири журналісти тижневика Se og Hor визнані винними в тому, що вони платили гроші за отримання інформації про кредитні картки політиків, членів королівської сім'ї і просто відомих людей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Meduza
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду