Переслідуючи блогерів, В’єтнам глузує з ООН – «Репортери без кордонів»
Переслідуючи блогерів, В’єтнам глузує з ООН – «Репортери без кордонів»
Це відбулося у південній провінції Донгтхап (Dong Thap), коли активісти зібралися підтримати родину адвоката Нгуєна Бака Труєна (Nguyen Bac Truyen). Незадовго до цього його ув’язнили.
Медіа-організація назвала новий арешт кібердисидентів у В’єтнамі «вкрай шокуючою» новиною.
Одна із затриманих – блоґер Буй Тхі Мінь Ханг (Bui Thi Minh Hang) встигла вранці оприлюднити знімок, що викриває зухвалі методи силовиків. Агенти у цивільному невпинно стежили за групою дисидентів та активістів на мотоциклі. Поліція перехопила їх біля будинку Нгуєна Бака Тхуєна, куди вони прямували, щоб заспокоїти дружину та родичів адвоката і, ймовірно отримати останні звістки про нього.
Своє останнє повідомлення Буй Тхі Мінь Ханг спромоглася надіслати з поліційного відділку. У ньому йшлося, зокрема, й про те, що в неї відібрали усі електронні пристрої.
Відтоді родина не бачилася з нею. Тепер із закликом про допомогу звертається у Facebook її донька.
«Репортери без кордонів» опублікували список арештованих блоґерів та активістів, номер телефону поліцейського відділку, в якому їх утримують і номери телефонів поліцейських, які здійснювали операцію. Медіа-організація закликала до загальної мобілізації з метою звільнення дисидентів.
«Нас обурює переслідування в’єтнамською владою незалежних новинарів. Їхні основні права – на свободу зібрань та інформації – відверто порушені. Віддаючи наказ про ці арешти після того, як В’єтнам було обрано членом Ради з прав людини, уряд виставив ООН на посміховисько», – заявив завідувач Азійсько-Тихоокеанським бюро «Репортерів без кордонів» Бенджамін Ісмаїл (Benjamin Ismaïl).
«Це продемонструвало усій міжнародній спільноті та громадянському суспільству, яку величезну прірву розділяють офіційні декларації влади та брутальна реальність, що з нею кожного дня зіштовхуються усі кібердисиденти та блоґери», – заявив він.
Представник «Репортерів без кордонів» закликав держави, які мають торговельні відносини з В'єтнамом, передусім Францію та США, негайно вжити санкції проти в’єтнамського уряду, а органи ООН – до рішучої реакції з метою невідкладно припинити насильство щодо громадянського суспільства у цій азійській країні.