Хадіджі Ісмаїловій присуджена нагорода Human Rights Watch

Хадіджі Ісмаїловій присуджена нагорода Human Rights Watch

12:20,
23 Листопада 2015
1468

Хадіджі Ісмаїловій присуджена нагорода Human Rights Watch

12:20,
23 Листопада 2015
1468
Хадіджі Ісмаїловій присуджена нагорода Human Rights Watch
Хадіджі Ісмаїловій присуджена нагорода Human Rights Watch
Автори:
Правозахисна організація Human Rights Watch оголосила про нагородження утримуваної у в'язниці азербайджанської журналістки Хадіджи Ісмаїлової однією зі своїх престижних премій за активну громадянську позицію.

Про це повідомляє Голос Америки

Премія названа на честь Елісон Де Форджес, відомої в усьому світі правозахисниці, яка померла 2009 року. Цією премією нагороджуються люди, які ризикують своїм життям для захисту гідності та прав інших людей.

У своїй опублікованій у четвер заяві організація Human Rights Watch відзначає, що відома журналістка, яка займалась розслідуваннями, присвятила своє життя боротьбі за права людини в Азербайджані. Цю країну часто критикують за жорсткий авторитарний режим, за те, що там садять у тюрми правозахисників, журналістів, блогерів і багатьох політичних активістів.

«Хадіджа Ісмаїлова непохитна і сповнена рішучості домагатися справедливості, причому не просто абстрактно, а для багатьох людей, з якими вона знайома і про яких писала, – сказав Георгій Гогія, директор представництва організації Human Rights Watch на Південному Кавказі. – Чесність і сміливість Ісмаїлової надихають інших».

Ісмаїлова впродовж двох років займала посаду начальника бакинського бюро азербайджанської служби Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода – Радіо Азаблік.

Вона була арештована й поміщена під варту 5 грудня 2014 року за звинуваченням у наклепі, яке, за словами правозахисників, було сфабриковане.

Ісмаїлову також звинуватили в тому, що вона схиляла свого колишнього колегу до скоєння самогубства, причому той, хто звинувачував її в цьому, згодом відмовився від своїх свідчень. Потім їй були висунуті інші звинувачення, зокрема – в ухиленні від сплати податків, занятті незаконною підприємницькою діяльністю і зловживанні службовим становищем.

Ісмаїлова відкинула всі звинувачення, назвавши їх сфабрикованими й політично мотивованими, а Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода назвало їх такими, що «не мають відношення до реальності».

1 вересня журналістку засудили до семи з половиною років тюремного ув'язнення. Організація Human Rights Watch відзначає політично мотивоване кримінальне переслідування, суд із безліччю порушень і кампанію з її дискредитації. Гогія закликав владу Азербайджану «негайно скасувати винесений Ісмаїловій вирок і звільнити її».

Представники Ради керівників з питань мовлення, американського агентства, у чиє ведення входять Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода і «Голос Америки», неодноразово висловлювали свій протест владі Азербайджану та вимагали звільнення журналістки.

Працюючи керівником бакинського бюро Радіо Азадлік і ведучою ток-шоу, Ісмаїлова активно займалася розслідуваннями й повідомляла про корупцію, зловживання та інші порушення, що допускаються державними службовцями, зокрема у вищих ешелонах влади, повідомляє організація Human Rights Watch. Відзначається, що, починаючи з 2011 року, Ісмаїлова розповідала про випадки незаконної експропріації житла державою та насильницького виселення власників житла, що підлягає знесенню для будівництва об'єктів для проведення конкурсу «Євробачення».

У відповідь азербайджанська влада почала погрожувати журналістці, залякувати її, намагалася очорнити її в державних ЗМІ.

Ісмаїлова також активно виступала за звільнення незаконно засуджених активістів, в умовах триваючого в Азербайджані утиску громадянських прав і свобод, зокрема й свободи слова і зборів.

Нагадуємо, що у травні Хадіджа Ісмаїлова отримала премію імені Барбари Голдсміт, що вручається Американським PEN-центром. Премія імені Барбари Голдсміт – це нагорода для тих репортерів, яких переслідують за їх професійну діяльність. На церемонії  на честь Хадіджи Ісмайлової в Нью-Йорку зібрались  більше 800 чоловік, серед них колеги журналістки з Азербайджанскої  служби.  

За останні два роки влада Азербайджану посадила за грати багатьох із найбільш активних правозахисників і журналістів. Багатьом іншим довелось виїхати з країни або ховатися. Серед постраждалих від свавілля влади – адвокат Інтигам Алієв, правозахисник Расул Джафаров, ветеран правозахисного руху Лейла Юнус, політичний активіст Ільгар Маммадов і активіст, який спостерігав за виборами, Анар Маммадлі.

У грудні минулого року азербайджанська поліція провела обшук у службових приміщеннях бакинського бюро Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода, закривши офіс і наказавши журналістам припинити роботу. Поліцейські допитували репортерів, розпитуючи їх про роботу. Комітет на захист журналістів відносить Азербайджан до числа 10 країн із найбільш жорсткою цензурою.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RFE/RL
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду