У Запоріжжі підозрюваний у грабежі намагався видати себе за журналіста
У Запоріжжі підозрюваний у грабежі намагався видати себе за журналіста
Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС у Запорізькій області.
28 жовтня близько першої години ночі до Жовтневого РВ Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області звернувся 23-річний мешканець Запоріжжя. За його словами, він познайомився з дівчиною в інтернеті і домовився про зустріч. На місці зустрічі на нього напали двоє чоловіків, які його побили і зв’язали, а далі, назвавшись працівниками Служби безпеки України, почали «допит».
За словами потерпілого, нападники показували йому якісь посвідчення, які він не зміг розглядіти. Вони вимагали від нього тисячу доларів США, інакше погрожували втопити в річці. Врешті, забравши мобільний телефон, особисті речі та гаманець із грошима, нападники облишили жертву.
«Отримавши орієнтування з прикметами нападників, наряди та патрулі, дислоковані в районі, почали відпрацювання території. Невдовзі в районі Центрального ринку бійці батальйону патрульної служби міліції побачили двох молодиків, опис яких співпадав з прикметами грабіжників», - йдеться в повідомленні міліції. Потерпілий їх упізнав, тож обох підозрюваних міліція затримала. Під час огляду в одного з них виявили речі потерпілого.
За повідомленням міліції, під час затримання один з чоловіків, у якого міліція виявила викрадене, намагався видати себе за власного кореспондента програми одного з телеканалів. Він демонстрував посвідчення з написом «Преса». Однак міліція його все одно затримала, а під час більш детального огляду з’ясувалося, що псевдожурналіст демонстрував посвідчення неіснуючої газети.
Міліція розпочала кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 186 Кримінального кодексу України (грабіж). Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. Також міліція встановлює особу дівчини, яка призначила потерпілому позначення, та перевіряє затриманих на можливу причетність до скоєння аналогічних злочинів.
Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов у коментарі MediaSapiens каже, що найчастіше інциденти з фальшивими журналістськими посвідченнями стаються під час виборів: «Як правило, це відбувається на виборах, тому що посвідчення журналіста дає змогу бути присутніми на дільницях, у тому числі під час підрахунку голосів, на рівні зі спостерігачами. Буває, коли одна газета видає по 100 посвідчень хлопцям міцної статури. Але трапляються й такі випадки, як останній у Запоріжжі – коли фігурують посвідчення або неіснуючої газети, або підробні».
На думку пана Луканова, боротися з фальшивими журналістськими посвідченнями допоможе єдина прес-карта, яка видаватиметься недійними організаціями: «Ми продовжуємо просувати проект єдиної прес-карти, яку будуть видавати медійні організації. Звісно, самі ЗМІ теж зможуть і далі видавати власні посвідчення, але на мою думку, єдина прес-карта зменшить ризик фальсифікації посвідчень».