Сюжет каналу PRO TV про секс вчительки викликав хвилю обурення - Комісія з преси Молдови

Сюжет каналу PRO TV про секс вчительки викликав хвилю обурення - Комісія з преси Молдови

14:00,
2 Липня 2015
9791

Сюжет каналу PRO TV про секс вчительки викликав хвилю обурення - Комісія з преси Молдови

14:00,
2 Липня 2015
9791
Сюжет каналу PRO TV про секс вчительки викликав хвилю обурення - Комісія з преси Молдови
Сюжет каналу PRO TV про секс вчительки викликав хвилю обурення - Комісія з преси Молдови
Автори:
Хвиля обурення громадськості та громадських організацій на сюжет загальнонаціонального молдовського телеканалу PRO TV про секс вчительки з приятелем, який після сварки з нею виклав домашнє відео в YouTube, не вщухає вже кілька місяців.

Окрім рішення регуляторного органу про осуд та рішення саморегуляторного органу Комісії з преси у Молдові, яке полягає у вимозі до каналу знищити відеосюжет в Інтернеті та попросити вибачення у вчительки, ще триває судовий розгляд справи. 

Про це сказала Людмила Андронік, голова Комісії з преси під час міжнародної зустрічі саморегулюючих медіа-організацій в рамках спільного проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння професіоналізму і відповідальній журналістиці та підтримці органів саморегуляції в ЗМІ», що відбувається сьогодні, 2 липня, в Тбілісі. 

За її словами, телеканал досі не попросив вибачення в ефірі, зробивши це тільки на сайті.  Сюжет знято також тільки з сайту. 

«Це безпрецедентний випадок втручання у приватне життя, - сказала представник Комісії з преси. - У нас була проведена велика конференція, в якій взяли участь не тільки молдовські, а й закордонні організації. Каналу оголосили бойкот 30 організацій, експерти яких вирішили не давати коментарі цьому медіа. Також каналу оголосили рекламний бойкот. До того ж в цю ситуацію втрутився Центр захисту персональних даних».

Наразі вчителька вимагає через суд з телеканалу 1 млрд молдавських леів компенсації моральної шкоди. 

Нагадуємо, що наприкінці травня письменниця Джоан Ролінг «була повністю виправдана, а її репутація – відновлена» Високим судом Лондона слідом за вибаченнями The Daily Mail, яка стверджувала, що письменниця вигадала «слізну історію» про той період свого життя, коли вона була матір’ю-одиначкою.

Причиною подання Ролінг позову до суду став матеріал, що The Daily Mail надрукувала 27 вересня 2014. Автори матеріалу зазначали, що письменниця вигадала «сльозливу історію» про те, що прихожани її церкви цькували Джоан за те, що вона була матір’ю-одиначкою. Стаття Daily Mail вийшла із заголовком «Як сльозлива історія Джоан Ролінг про її минуле матері-одиначки здивувала та збентежила представників церкви, які про неї турбувалися». Зрештою британська газета The Daily Mail попросила вибачення у відомої письменниці.

Також 13 травня на національному телебаченні у Камбоджі 13-річну Отем Аллен змусили думати, що вона возз’єднається з мамою під час ефіру програми, однак виявилося, що це було частиною спланованого жарту. В результаті продюсер телешоу визнав, що цей вчинок був помилкою, й пообіцяв попросити вибачення в співачки публічно. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Світлана Остапа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду