Колишній шеф-редактор «Шустер Live» Андрій Трухан розповів, як готувалися прямі ефіри з Януковичем

00:00,
23 Березня 2014
2914

Колишній шеф-редактор «Шустер Live» Андрій Трухан розповів, як готувалися прямі ефіри з Януковичем

00:00,
23 Березня 2014
2914
Колишній шеф-редактор «Шустер Live» Андрій Трухан розповів, як готувалися прямі ефіри з Януковичем
Під час прямого ефіру в проекті «Діалог з країною» Віктору Януковичу ставили заздалегідь узгоджені запитання наперед визначені журналісти. Про це розповів Espreso.tv колишній шеф-редактор «Шустер Live» Андрій Трухан.

За словами журналіста, до написання спогадів про один із епізодів роботи на «Шустер Live» підштовхнула прес-конференція Віктора Януковича у Ростові, а також скандальна відставка керівника НТКУ Олександра Пантелеймонова.

Як пише Андрій Трухан, 21 лютого 2013 року до нього звернувся Савік Шустер із проханням відредагувати текст, який надішле його помічник. За хвилину на адресу шеф-редактора «Шустер Live» надійшов лист зі сценарієм «Діалогу з країною» Віктора Януковича (телепроекту, присвяченого третій річниці його інавгурації), що мав відбутися наступного дня у прямому ефірі.

«Но присланный мне текст позволял Януковичу избежать прямого эфира, – зауважує Трухан, – ибо там были вопросы к нему от Савика, как ведущего, от других ведущих, от трудящихся со всей Украины – с полей, шахт и нефтяных вышек, театров, кстати тоже. И там же были вопросы самого В.Ф к трудящимся на тех же стройках и полевых станах, и ответы трудящихся тоже были».

За словами тодішнього шеф-редактора «Шустер Live», знайти вихід із цієї ситуації йому було дуже важко.

«Если я выполню просьбу Савика и промолчу, это будет подлостью по отношению к украинскому народу (извините за пафос, но он искренний). Если публично расскажу об этом, я поступлю подло уже по отношению к Савику, с которым был дружен многие годы», – каже він.

Після тривалих розмірковувань редактор таки виконав прохання свого товариша Савіка: «Поздно ночью я отправил подчищенный мной текст прямой линии “Диалога со страной” президента Януковича. Уснуть я так и не смог. И вплоть до самого начала пресс-конференции Януковича, до первых вопросов Савика и первых ответов президента и трудящихся Украины – а я узнавал в них и свои пассажи – я набирал номер известного в Украине оппозиционного журналиста Мустафы Найема, намереваясь переслать ему текст президентской прямой линии, чтоб он обнародовал его параллельно “Диалога со страной” в доступных ему СМИ. Набирал, но так ни разу и не нажал кнопку вызова».

Завершив свої спогади Андрій Трухан словами: «Прости меня, Украина. И, Россия, прости».

Цікаво, що відправником листа зі сценарієм виявився Олександр Пантелеймонов, який тоді був редактором проекту «Діалог з країною», а донедавна виконував обов’язки керівника НТКУ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
espreso.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду