Своїми матеріалами журналісти беруть активну участь у війні – Катерина М'ясникова

Своїми матеріалами журналісти беруть активну участь у війні – Катерина М'ясникова

13:37,
25 Квітня 2015
3633

Своїми матеріалами журналісти беруть активну участь у війні – Катерина М'ясникова

13:37,
25 Квітня 2015
3633
Своїми матеріалами журналісти беруть активну участь у війні – Катерина М'ясникова
Своїми матеріалами журналісти беруть активну участь у війні – Катерина М'ясникова
Як бути ЗМІ в умовах інформаційної війни та який шлях саморегулювання є найбільш прийнятним обговорили на конференції з актуальних питань професійної журналістики «Журналістика та журналістські стандарти у кризові часи».

Зустріч пройшла у рамках конкурсу професійної журналістики «Честь професії», який організували Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) та Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ).

Катерина М'ясникова, виконавчий директор НАМ, наголосила на тому, що сьогодні кожному журналісту умовно прийшла повістка: «Своїми матеріалами ми беремо активну участь у війні, у творенні спокійного, мирного завтра. І це у рази підвищує відповідальність за те, що ми робимо та яким чином висвітлюємо реалії України».

Про журналістські стандарти під час кризи говорила Діана Дуцик, виконавчий директор ГО «Телекритика»: «Вперше з 1991 року після проголошення незалежності, Україна в 2014 році опинилась в умовах неоголошеної війни. Відтак назріла нагальна потреба провести широку медійну дискусію і виробити спільні правила, які б дозволили зберегти дві життєво важливі для України цінності: суверенітет і свободу слова».

Вона озвучила проект рекомендацій для різних учасників інформаційного поля, який ГО «Телекритика» склала за результатами експертного обговорення, що відбулося під час круглого столу «Протидія російській інформаційній агресії: спільні зусилля задля захисту демократії». Пані Дуцик також зауважила, що рекомендації потребують подальшої дискусії задля вдосконалення та формування єдиних правил роботи в умовах російської інформаційної агресії.

Дискусія велася навколо питання саморегуляції ЗМІ. Частина учасників вважають, що саморегуляція має бути жорсткою, інші переконані, що вона має базуватися на почутті сорому та колективній моралі. Так, Зураб Аласанія, генеральний директор Національної телевізійної компанії України розповів про японський досвід саморегулювання ЗМІ. Аналогічна до української система попереджень та громадського осуду, якою користується Комісія з журналістської етики, там діє ефективно, бо у них  «розвинута культура сорому».

Пан Аласанія зауважив, що хоч скаралізація влади - це погано, треба зважати на деякі етичні аспекти взаємодії з нею. «Попрошу кожного згадати, що останнє ви написали у Фейсбуці. Ви пишете, який же такий-то депутат скотина, а перед тим – просили його прийняти якийсь закон. Ви не можете так чинити, хоча б з поваги до себе», - вважає гендиректор НТКУ. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Катерина М'ясникова, Фото: "Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду