ЗМІ мало уваги приділяють темі енергозбереження та глобального потепління – учасники Школи соціальної журналістики

ЗМІ мало уваги приділяють темі енергозбереження та глобального потепління – учасники Школи соціальної журналістики

16:35,
9 Лютого 2015
4093

ЗМІ мало уваги приділяють темі енергозбереження та глобального потепління – учасники Школи соціальної журналістики

16:35,
9 Лютого 2015
4093
ЗМІ мало уваги приділяють темі енергозбереження та глобального потепління – учасники Школи соціальної журналістики
ЗМІ мало уваги приділяють темі енергозбереження та глобального потепління – учасники Школи соціальної журналістики
Автори:
В Україні немає жодного ресурсу, який би висвітлював тему сталого розвитку та кліматичних змін.

Так вважають учасники та експертитренінгу «Школа соціальної журналістики. Сталий економічний розвиток України. Фінансові інструменти у боротьбі зі зміною клімату», який проходив у Львові 5-6 лютого.

Захід організовано Фондом Конрада Аденауера та Академією української преси у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.

Під час тренінгу журналістам розповідали про енергозаощаджувальні технології, боротьбу із глобальним потеплінням та  як ці теми  можна реалізувати на місцевому рівні.

Серед тренерів та експертів, що навчали журналістів, зокрема, були Валерій Іванов, президент Академії української преси, Сергій Томіленко, керівник НСЖУ, Андрій Гонта, експерт з питань екологічної економіки та кліматичних фінансів, голова та засновник ГО «Вільна енергія» та директор ТОВ «БФСЕ» та інші.

За словами учасників, теми, що розглядалися на тренінгу, в українських ЗМІ висвітлюються досить поверхово.

«У місцевих ЗМІ ми могли знайти матеріали так би мовити побутового рівня: використання енергоощадних приладів, якісь новації, винаходи місцевих майстрів. А про те, як світ бореться з проблемою глобального потепління – немає ні матеріалів, ні експертів на місцях, ні можливості більше довідатися про це», – розповідає одна з учасниць, журналістка газети «Сім’я і дім» Інна Семенюк.

За її словами, завдяки навчанню приходить розуміння про те, як, наприклад, відбувається фінансування боротьби з глобальним потеплінням. Окрім того, журналістам розповідали про механізми пошуку фінансування для впровадження енергоощадних технологій на рівні ОСББ, що можна  показати в матеріалі і продемонструвати місцевій громаді – як можна впроваджувати щось нове.

Кореспондентка програми «Час новин» (5 канал) Ксенія Дворнікова також задоволена навчанням. Коли заповнювала анкету  для конкурсного відбору, каже, спершу подумала, що ніколи не висвітлювала подібну тематику, адже працює на каналі, де більшість новин політичні. Однак потім на думку спали сюжети про різноманітні екологічні акції: прибирання вулиць, утилізація батарейок, ініціативи із заміни лампочок тощо.

«На тренінгу я зрозуміла, що питання економіки і екології – це питання навіть не майбутнього, це питання сьогодення. Зараз, коли після тренінгу дивилася інформаційну стрічку, то вже побачила два матеріали, які безпосередньо цього стосуються – про те, як люди можуть заощаджувати свої гроші і допомагати навколишньому середовищу», – каже Ксенія.  

Журналістка сподівається, що тема енергозбереження буде  не тільки частіше висвітлюватися в засобах масової інформації, а й розповідатися дітям у школах, аби вони з дитинства знали, як не допустити масштабних екологічних проблем.

За словам одного з тренерів,  експерта з питань екологічної економіки та кліматичних фінансів Андрія Гонти, тема сталого розвитку мало висвітлюється в українських ЗМІ.

«Якщо порівняти, як це робиться у Європі, США, Китаї, то можна сказати, що ця тема не розкрита зовсім, - каже він. - У нас немає жодного сайту, присвяченого повністю цій тематиці, а на загальновідомих популярних сайтах новин дуже і дуже мало. Тому для журналістів тренінг пройшов дуже добре, вони цікавилися темою та можливостями її розкриття».  

На переконання першого секретаря Національної Спілки журналістів України Сергія Томіленка, у колег велика потреба в знаннях, вивченні успішного досвіду висвітлення соціальних та економічних питань: «Очевидно, що зараз представники медіа найбільше дискусій присвячують тому, як висвітлювати події на Сході України, як реагувати на війну,  адже подібного досвіду в нас ніколи не було. Водночас, подібні тренінги, ініційовані західними фондами, дозволяють українським журналістам паралельно приділяти увагу стратегічним питанням майбутнього, мирної економіки, місцю України в цивілізованій Європі».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: rencentre.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду