Журналісти сайту «Эхо Москвы в Петербурге» та газети «ЭХОеженедельник» звільнилися всім колективом через цензуру власника
Журналісти сайту «Эхо Москвы в Петербурге» та газети «ЭХОеженедельник» звільнилися всім колективом через цензуру власника
Такі дії керівника викликали лише протест співробітників у вигляді масового звільнення. Про своє рішення колективи двох видань повідомили у листі, який надіслали агентству «Интерфакс».
«Хочемо повідомити, що екстрене рішення про звільнення прийняла редакція сайту "Эхо Москвы в Петербурге" та газети "ЭХОеженедельник", – йдеться у листі. – Редакція також відмовилася від поступової заміни головного редактора гендиректором ТОВ "Эхо"».
Крім того, журналісти цих двох видань написали звернення, що було опубліковане на сайті «Эхо Москвы». В ньому пояснюються причини їхнього рішення.
Журналісти пишуть, що засновником їхніх видань є ТОВ «Эхо», яке очолює Сергій Недоводін. Він намагався нав’язувати журналістам певну позицію, спрямовану проти нинішнього керівництва України, і фактично хотів запровадити цензуру.
За словами журналістів, від них вимагали із деяких питань припинити публікацію точок зору представників української влади.
«Нам заборонили цитувати блог міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Нам сказали, що Росія перебуває у стані війни, а Україна – ворог», – пишуть журналісти у зверненні.
Колишні працівники двох видань пояснюють: власник вирішив, що їхня редакція не повинна орієнтуватися на головного редактора і захотів вибирати про що писати самостійно. При цьому журналісти звертають увагу, що той не є професіоналом у галузі журналістики і не може пропонувати конструктивних пропозицій щодо роботи редакції.
За словами головного редактора «Эха Москвы» Олексія Венедиктова, незважаючи на співзвучність назв, ані «Эхо Москвы», ні «Эхо Москвы в Петербурге» не є засновниками цього сайту. За його даними, засновниками сайту «Эхо Москвы в Петербурге» є дві фізичні особи.
Головний редактор «Эха Москвы» пояснив, що його видання не має до цього конфлікту жодного стосунку. «Але ми, безумовно, на боці журналістів», – підкреслив він і нагадав, що відповідно до законодавства засновник не має права втручатися в редакційну політику.
Разом з тим Олексій Венедиктов сказав, що тісно співпрацював із редакцією «Эхо Москвы в Петербурге» і, можливо, міг би допомогти вирішити цей конфлікт «як медіатор». Однак про нього він дізнався лише тепер.
Цікаво, що вчора журналіст Аркадій Бабченко повідомив про цензуру на сайті «Эхо Москвы». Йому відмовили у публікації блогу із критикою нинішньої Росії. За словами журналіста, причиною цього стала наявність у тексті фрази про те, що передова культурна нація стала «смотреть в рот полоумному ефрейтору».