На RIW-2010 представлено Кодекс професійної діяльності в мережі інтернет
На RIW-2010 представлено Кодекс професійної діяльності в мережі інтернет
На круглому столі доповідачі обговорили питання розвитку законодавчих ініціатив, що стосуються Мережі, питання відповідальності провайдерів за контент користувача, а також можливості саморегулювання інтернет-бізнесу.
• Сергій Іванов (Минкомсвязь РФ) виступив із доповіддю «Саморегулювання організацій у сфері інформаційних технологій»;
• Михайло Якушев (DST Advisors) підтримав ідею саморегулювання і розповів про Кодекс професійної діяльності в інтернеті, розроблений РАЕК (Російською асоціацією електронних комунікацій);
• Сергій Говядінов (Google) представив огляд західних судових практик щодо спорів, пов'язаних із відповідальністю провайдерів;
• Максим Бобін (Mail.ru) виступив із доповіддю «Основні положення законопроекту Мінкомзв'язку про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з діяльністю в інтернеті» і також підтримав Кодекс професійної діяльності в Мережі, розроблений РАЕК, із закликом до російських інтернет-компаній приєднатися;
• Андрій Миронов (Одноклассники.ру) відзначив деяку повільність у прийнятті рішень стосовно саморегулювання в Мережі і також підтримав Кодекс;
• Олена Войніканіс (МДУ) виступила з доповіддю «Європейські моделі законодавчого регулювання діяльності інтернет-провайдерів».
Також у заході взяли участь Віктор Наумов («Саланс»), Катерина Фадєєва («Яндекс»), Павло Шинкаренко («Сенешаль і Нейман»).
Кодекс професійної діяльності в мережі інтернет був опублікований на сайті РАЕК (www.raec.ru) в день відкриття RIW-2010. Документ розроблено спільно з організаціями ‑ членами РАЕК за участі та консультаційної підтримки галузевих експертів і членів громадських організацій. Ініціатива створення документа була підтримана Мінкомзв'язку Росії.
Кодекс приймається добровільно і покликаний удосконалити законодавство та усунути існуючі недоліки. Він складається із 10 розділів, що містять вимоги до розміщення інформації в інтернеті, зокрема протиправного контенту, встановлюють ступінь відповідальності провайдерів за контент користувача, правила захисту результатів інтелектуальної діяльності в Мережі та вирішення спорів стосовно доменних імен. Також сформульовано правила внесення змін і доповнень до Кодексу.
Крім правил діяльності в інтернеті, документ містить положення про механізм контролю за дотриманням Кодексу, посилаючись на «Регламент вирішення суперечок по «Кодексу професійної діяльності в мережі інтернет», розроблений на основі Федерального закону про медіацію (№ 193-ФЗ).
Додаток:
Кодекс професійної діяльності в мережі інтернет
«Медіаграмотність» за матеріалами: «b2blogger.com»