Українці, росіяни та євреї найчастіше ставали об’єктами «мови ворожнечі» у кримській пресі

00:00,
25 Січня 2011
1228

Українці, росіяни та євреї найчастіше ставали об’єктами «мови ворожнечі» у кримській пресі

00:00,
25 Січня 2011
1228
Українці, росіяни та євреї найчастіше ставали об’єктами «мови ворожнечі» у кримській пресі
Найчастіше об’єктами «мови ворожнечі» у кримських друкованих ЗМІ наприкінці минулого року ставали: українці – 40,74%; росіяни – 11,11%; євреї – 14,81%.

Експерти ГО «Євпаторійський центр регіонального розвитку» у рамках реалізації проекту «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі» протягом грудня 2010 року проаналізували матеріали 29 загальнокримських і місцевих друкованих видань.

 

Порівняно з жовтнем та листопадом, застосування «мови ворожнечі» як інструменту розпалювання міжнаціональних конфліктів та нетолерантного ставлення до представників інших етнічних груп, на шпальтах кримських мас-медіа значно зменшилось.

 

Cеред матеріалів друкованих ЗМІ були зафіксовані 25 таких випадків використання «мови ворожнечі» у статтях, висловлюваннях, інформаційних повідомленнях і анекдотах, що розподілилися за ставленням суб’єктів (авторів) до неї наступним чином: підтримка – 19 (76%); засудження – 6 (24%).

 

Показово, що з боку суб’єктів «мови ворожнечі» (у грудні це в основному були журналісти та редакції – 73,08%) зріс рівень її засудження. Найчастіше об’єктами «мови ворожнечі» у друкованих виданнях Криму наприкінці 2010-го ставали: українці – 40,74%; росіяни – 11,11%; євреї – 14,81%.

 

Найпоширенішими видами у грудні були наступні:

- звинувачення тієї чи іншої етнічної групи чи її представників у націоналізмі, шовінізмі або екстремізмі – 32,26%;

 

- звинувачення тієї чи іншої етнічної групи або її представників у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, ксенофобії – 12,9%;

 

- згадка етнічної групи або її представників як таких у принизливому чи образливому контексті (або просто при згадці етноніма) – 12,9%.

 

Частіше за інші друковані ЗМІ півострова використовували й підтримували «мову ворожнечі» у своїх грудневих матеріалах: газета «Крымское время» ‑ вісім разів; «Комсомольская правда в Украине – Крым» ‑ чотири рази (з них засудження одне);«Къырым» ‑ чотири рази (з них засудження одне).

 

Проект «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі» упроваджується ГО «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду