Японське громадське телебачення монополізувало право транслювати землетрус

00:00,
12 Березня 2011
1404

Японське громадське телебачення монополізувало право транслювати землетрус

00:00,
12 Березня 2011
1404
Японське громадське телебачення монополізувало право транслювати землетрус
NHK пропонує всім охочим подивитись на перебіг та наслідки лиха заходити на її сайт.

Японська громадська телерадіомовна компанія (Nippon Hōsō Kyōkai) заборонила ретрансляцію свого ефіру та відеозаписів, на яких зафіксований перебіг та наслідки землетрусу 11 березня. Як повідомляє Nieman Lab із посиланням на японську газету Nihon Keizai Shimbun, аргументацією для заборони було те, що «охочі можуть подивитись відео на нашому каналі або сайті».

 

NHK дозволила газетам безкоштовно публікувати фото, зроблені із стоп-кадрів її відео, із зазначенням джерела, одначе категорично заборонила трансляцію відеопотоків, давши Nihon Keizai Shimbun офіційну відмову на запит. «Ми розіслали своїх кореспондентів повсюди, й самі можемо транслювати своє відео, - йдеться в заяві піар-відділу компанії. – Тож охочим варто звернутись до нашого каналу або сайту, щоб його переглянути».

 

Землетрус потужністю 8,9 балів у Японії став головною подією 11 березня у світі, привернувши увагу сотень мільйонів людей, які шукали в інтернеті інформацію, фото та відео трагедії. Google оприлюднив попередження про можливі цунамі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на першій сторінці пошуку, вперше порушивши її незайманість задля порятунку потенційних жертв стихійного лиха. Протягом доби на ютьюб було завантажено понад тисячу відеороликів з кадрами землетрусу, якіявляють собою уривки трансляції NHK.

 

NHK – громадська телерадіокомпанія із понад 85-річною історією, що фінансується із спеціального податку, тож її рішення захистити свою інтелектуальну власність, обмежуючи доступ громадськості до суспільно важливої події першої величини, подивувало як японську медійну спільноту, так і експертів Nieman Lab.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
youtube.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду