ms.detector.media
06.06.2014 00:00
На судовому процесі в Єгипті кореспондентам Al Jazeera загрожують максимальні терміни тюремного ув’язнення
На судовому процесі в Єгипті кореспондентам Al Jazeera загрожують максимальні терміни тюремного ув’язнення
Обвинувачення домагається максимально жорстких вироків трьом кореспондентам англомовної служби закритого каїрського відділення Al Jazeera, повідомила британська газета The Guardian.

У заключному виступі на судовому засіданні, що відбулося у четвер, головний прокурор звинуватив завідувача каїрського бюро Мохамеда Фахмі (Mohamed Fahmy), австралійського журналіста Пітера Ґреста (Peter Greste) та оператора Бахера Мохамеда (Baher Mohamed) у «диявольській змові» з поваленими «братами-мусульманами». Він вимагав засудити трьох журналістів до 15-річногог тюремного ув’язнення.

На вчорашньому, одинадцятому, засіданні обвинувачення стверджувало, що репортери збирали матеріали у терористичній організації, оголошеній незаконною, і видавали їх із наміром довести, що в Єгипті точиться громадянська війна.

Головний обвинувач Мохамед Баракат (Mohamed Barakat) стверджував, що повідомлення Al Jazeera про сексуальні домагання на каїрській площі Аль-Тахрір були спрямовані на те, щоб очорнити репутацію Єгипту у світі.

«Свобода слова не означає свободу брехати та поширювати неправдиву інформацію», - заявив він.

Обвинувачення не уточнило, які саме  зйомки чи пакети новин були підроблені, зазначає The Guardian. Британське видання нагадує, що на попередніх судових слуханнях як докази були представлені кадри коней, запозичені у Sky News Arabia, документальний фільм BBC про Сомалі та кадри прес-конференції у Кенії.

Так звані докази включали й десятки відеоінтерв'ю Al Jazeera з діячами усіх сторін єгипетського політичного спектру, зокрема й заборонених військовою владою «братів-мусульман».

Адвокат підсудних Халед Абу Бакр (Khaled Abou Bakr) у відповідь заявив, що репортери брали інтерв'ю в активістів усіх політичних поглядів, виконуючи свою професійну роботу. «Це суд не тільки над цими звинуваченими, – наголосив він, - а й над усіма журналістами».

У докладному виступі Абу Бакр вказав на серйозні порушення судочинства. Зокрема, на те, що ключові свідки звинувачення зізналися в процесі у тому, що вони «не компетентні» робити висновки, чи поставили дії журналістів під загрозу інтереси Єгипту. Це суперечило головному твердженню їхніх письмових свідчень, представлених напередодні судового процесу.

Адвокат також відзначив низку процесуальних порушень з боку звинувачення. Йшлося про відмову доступу адвокатам до усіх представлених ним доказів, неспроможність конкретно визначити відео, які підтверджують звинувачення, та яке обладнання належало підсудним.

Судовий процес продовжиться 16 червня.

Це означає, що єгипетська Феміда винесе вердикт у справі трьох кореспондентів англомовної служби катарської телемережі наприкінці місяця, зауважує The Guardian. 

Репресії військової влади проти медіа не обмежуються справою трійки з Al Jazeera.

The Guardian привертає увагу до трагічної долі четвертого журналіста  катарської телемережі – 24-річного Абдулли Ельшамі (Abdullah Elshamy), який скніє за ґратами з серпня минулого року без пред’явлення йому будь-яких звинувачень. На знак протесту він оголосив тривале голодування. В одиночній камері тюрми посиленого режиму він перебуває на межі життя й смерті.

Згідно з даними Комітету захисту журналістів (CPJ), в Єгипті нині  ув’язнені 16 репортерів.

ms.detector.media