ms.detector.media
Юлія Поліковська
11.09.2024 14:58
Працівникам музейної сфери організували тренінг з OSINT-розвідки для виявлення викрадених росіянами цінностей
Працівникам музейної сфери організували тренінг з OSINT-розвідки для виявлення викрадених росіянами цінностей
Учасників ознайомили з інструментами фактчекінгу та способами ефективного пошуку інформації про осіб у мережі.

Для працівників музейних установ провели лекцію про те, як за допомогою техніки розвідки інформації з відкритих джерел виявляти викрадені предмети культурної спадщини. Досвідом поділилися OSINT-фахівці Центру готовності цивільних, створеного Благодійним фондом Сергія Притули.

Під час заходу музейні працівники дізналися:

Також вони ознайомилися з успішними кейсами, реалізованими в рамках проєкту «Моніторинг рухомої культурної спадщини України».

«Тренінг стосувався найважливіших моментів в OSINT-розслідуваннях загалом: налаштування власної безпеки та анонімності у мережі; використання інструментів фактчекінгу; використання інструментів для ефективного пошуку інформації про осіб у мережі, — розповів MediaSapiens осінтер Центру готовності цивільних Олександр Пирожков. — Також окремо розповідали про те, за якими ознаками краще шукати музейні предмети, які інструменти й техніки використовувати для цього».

За його словами, досвід команди показав, що для ефективного пошуку музейних предметів у російському інформаційному середовищі необхідно знати російську новомову. Наприклад, усе крадене вони називають «спасенным», а знищене «украденным ВСУ». Під час тренінгу наголосили, що інформацію про музейні предмети слід шукати за допомогою цієї новомови та знаючи російські дезінформаційні наративи.

Олександр Пирожков, який також є координатором проєктів з медіаграмотності для молоді в «Детектор медіа», повідомив, що плануються подальші тренінги для учасників, під час яких окрема увага буде приділена інфомедійній грамотності.

Фото: Центр готовності цивільних

ms.detector.media