ms.detector.media
Валерія Буняк
30.03.2024 10:20
Кіберполіція заблокувала 27 тисяч ворожих ресурсів у соцмережах завдяки проєкту «Брама»
Кіберполіція заблокувала 27 тисяч ворожих ресурсів у соцмережах завдяки проєкту «Брама»
Ініціатива «Брама» спрямована на підвищення рівня обізнаності громадян у сфері кібербезпеки та протидію поширенню російської пропаганди в медіапросторі.

Від початку повномасштабної війни з РФ завдяки соціальному проєкту «Брама» було заблоковано 27 тисяч ворожих ресурсів у соціальних мережах.

Про це на форумі Kyiv Stratcom Forum 2024 заявив начальник управління оперативно-аналітичного забезпечення та аналізу відкритих джерел Департаменту кіберполіції Євген Панченко, повідомили у телеграм-каналі відомства. 

Ініціатива «Брама» використовувалася ще до повномасштабного вторгнення для запобігання розповсюдженню наркотиків, зокрема через телеграм. Наразі проєкт спрямований на підвищення рівня обізнаності громадян у сфері кібербезпеки та протидію поширенню російської пропаганди в медіапросторі.

«У нас є вектор розвитку, ми чітко розуміємо, як розвивати проєкт "Брама". Ми змінюємо підходи до блокування», — зазначив Панченко.

У кіберполіції анонсували запуску окремого сайту проєкту «Брама», який презентують вже у квітні.

«Ми розвиваємо цей проєкт не тільки на платформі "Телеграм". Ми бачимо розвиток на інших платформах і створення власних ресурсів. Готуємо реліз нашого сайту, який розробили з нашими партнерами. Там буде дуже багато рекомендацій, а також можливість надсилати скарги і знищувати ворожу пропаганду», — розповів Євгеній Панченко.

На заході Kyiv Stratcom Forum 2024 виступили понад 20 спікерів, серед яких народні депутати, керівники міністерств і відомств, українські та закордонні експерти з комунікацій. Учасники обговорили успішні комунікаційні кейси та нові стратегії в інформаційній війні з Росією, зокрема на міжнародній арені.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації (ЦПД) спільно з Кібердепартаментом СБУ виявили мережу поширення ворожої дезінформації в соцмережі «ТікТок» та оприлюднили для громадськості перелік шкідливих каналів. Наразі в ньому 83 такі ресурси.

Напередодні керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко також повідомив, що Центр спільно з СБУ заблокує пов’язані з підсанкційними телеканалами ютуб-ресурси.

Раніше ми повідомляли про те, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації. У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу месенджера «Телеграм» в Україні. Зокрема, законопроєкт встановлює вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. Умови не допускають діяльність в Україні суб'єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора Росії.

Фото: Департамент кіберполіції

ms.detector.media