ms.detector.media
Валерія Буняк
13.01.2024 11:05
Поліція безпеки Фінляндії застерегла від використання TikTok через зв'язки з КНР. У компанії заперечують
Поліція безпеки Фінляндії застерегла від використання TikTok через зв'язки з КНР. У компанії заперечують
Директорка зі зв'язків з громадськістю додатку в Північній Європі Крістін Гран запевняє, що Tiktok має 80 % міжнародної власності і не ділиться інформацією з китайською владою.

Директорка зі зв'язків з громадськістю додатку TikTok у Північній Європі Крістін Гран в інтерв’ю Yle відреагувала на попередження Поліції безпеки Фінляндії (SUPO) про те, що китайські органи безпеки можуть використовувати особисті дані користувачів застосунку.

Правоохоронці Фінляндії застерегли фінів від використання додатку, пояснюючи це тим, що законодавство Китаю зобов'язує кожну китайську компанію та особу за необхідності допомагати розвідувальним органам країни. Тому влада КНР може отримати доступ до даних користувачів Tiktok, незалежно від поглядів чи побажань власниці сервісу, компанії Bytedance.

Натомість Крістін Гран стверджує, що уявлення SUPO про TikTok не відповідають дійсності.

«Tiktok — не китайська компанія, ми не ділимося інформацією з китайською владою. Наша материнська компанія Bytedance зареєстрована за межами Китаю та має 80 відсотків міжнародної власності, і Китайська держава не має золотої акції, яка б мала владу над компанією», — сказала представниця TikTok.

Вона також запевняє, що персональна інформація користувачів зберігається у США, Сінгапурі та Малайзії. Один із центрів обробки даних соцмережі, зокрема, розташований у Норвегії.

Нагадаємо, що минулого року в низці європейських країн почали обмежувати використання застосунку для держслужбовців, військових і працівників правоохоронних органів з міркувань безпеки.

У травні 2023 року Монтана стала першим штатом у США, який схвалив заборону TikTok, що мала набути чинності 1 січня 2024 року. Проте вже через тиждень після рішення місцевої влади платформа для обміну короткими відео, яка належить китайській компанії ByteDance, оскаржила заборону в суді. Зрештою, суддя дослухався до аргументів компанії про те, що така заборона порушує право користувачів на свободу слова.

Раніше соцмережу TikTok повністю заборонили в Непалі. Ця країна стала другою у світі після Індії, де ухвалили таке рішення.

Фото: Getty Images

ms.detector.media