ms.detector.media
Юлія Поліковська
05.01.2024 11:10
Українці переважно проводять в інтернеті понад чотири години на день, — Gradus Research
Українці переважно проводять в інтернеті понад чотири години на день, — Gradus Research
Під час війни відбулося глибше онлайн-занурення українців.

Українські громадяни переважно проводять в інтернеті понад чотири години на день, а найактивніші користувачі — понад вісім годин. Про це йдеться у підсумках 2023 року від дослідницької компанії Gradus Research.

«Суспільство стає все більш диджиталізованим — переважно українці проводять в інтернеті понад 4 години на день, а активні користувачі — понад 8 годин», — йдеться у повідомленні з посиланням на результати відповідного дослідження.

Зазначено, що активна онлайн-присутність виявляється в регулярному пошуку актуальної інформації, «перевірці зв’язку» з рідними в месенджерах та в купівлі товарів через інтернет.

Під час війни відбулося ще глибше онлайн-занурення українців.

На початку пандемії офлайн- та онлайн-покупки конкурували між собою, і перші були більш поширеними, оскільки люди мали звичку ходити в магазини й обирати товар фізично. З початком повномасштабної війни межі між офлайн- та онлайн-купівлями стали розмитими, оскільки майже однакова кількість респондентів віддають перевагу кожному з цих способів придбання товарів. Опитування показало, що більше чверті респондентів віддають перевагу онлайн-покупкам, ще 38% — купують і в онлайні, і в офлайні.

Також соціологи відстежили, що від початку повномасштабної війни активно змінюються звички медіаспоживання громадян: першість утримують месенджери, ними користується 70% респондентів. Також зростає значення короткого відеоконтенту. Усе більше користувачів віддають перевагу відеосервісу «Ютуб»: якщо у березні це був головний канал отримання новин для 50% респондентів, то у жовтні їх кількість зросла до 56%. Значення телебачення як новинного каналу також зросло: з 38% до 42%.

Як вважають соціологи, той факт, що люди все частіше обирають відеоформат контенту, може свідчити про втому від читання новин і збільшення популярності формату відеоблогів. Це також може пояснюватися тим, що на початку війни українці воліли отримувати найоперативнішу інформацію, яка найшвидше може бути видана саме в текстовому форматі. Зараз, коли події розгортаються вже більш помірно, люди готові не споживати швидкі формати, а чекати на більш наочні — відео.

Опитування проведено компанією Gradus Research 5–7 вересня 2023 року. Опитано 1896 респондентів методом самозаповнення анкети в мобільному додатку.

Фото: ілюстративне / Pexels

ms.detector.media