ms.detector.media
Юлія Поліковська
23.10.2023 13:00
Міжнародний кримінальний суд назвав спробою шпигунства вересневу кібератаку на нього
Міжнародний кримінальний суд назвав спробою шпигунства вересневу кібератаку на нього
Кібератака була спрямована на підрив мандату МКС з розслідування воєнних злочинів у всьому світі.

Вереснева кібератака на інформресурси Міжнародного кримінального суду в Гаазі була спробою шпигунства для підриву мандата суду з розслідування військових злочинів. Про це йдеться в заяві МКС.

Міжнародний кримінальний суд заявив, що кібератака, якої він зазнав у вересні, була спробою шпигунства, спрямованою на підрив його мандату з розслідування воєнних злочинів у всьому світі. Про це йдеться в заяві суду.

У МКС заявили, що не можуть підтвердити, хто стоїть за нападом, і публічно не коментують, чи вдалося зловмисникам викрасти конфіденційні дані під час вересневої атаки.

«Наявні на сьогодні докази вказують на цілеспрямовану і витончену атаку з метою шпигунства. Тому атаку можна трактувати як серйозну спробу підірвати мандат Суду», — йдеться в заяві.

Водночас у МКС пообіцяли в разі підтвердження витоку даних поінформувати про це тих, кого ці викрадені дані безпосередньо стосуються.

В установі також кажуть, що останнім часом зазнають «щоденних» спроб атаки на інформаційні системи.

У заяві також зазначено, що «слід очікувати запуск кампаній з дезінформації, спрямованих проти МКС та його посадових осіб, з метою заплямувати імідж МКС та підірвати легітимність його діяльності».

Як відомо, Міжнародний кримінальний суд розслідує воєнні злочини і злочини проти людяності в Україні, а в березні видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна у зв'язку з депортацією українських дітей. Також, за інформацією Reuters, прокурори МКС займаються розслідуваннями в рамках можливих воєнних злочинів в Уганді, Венесуелі, Афганістані та на палестинських територіях.

Про кібератаку на ресурси МКС повідомлялося 19 вересня. Вона перервала роботу суду на кілька днів.

Нагадаємо, Міжнародний комітет Червоного Хреста, відповідальний за нагляд і моніторинг дотримання правил війни, вперше опублікував правила для цивільних хакерів, які беруть участь у конфліктах. Організація заявила, що після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну до патріотичних кіберугруповань приєднується безпрецедентна кількість людей.

На фото: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Фото: МКС

ms.detector.media