ms.detector.media
Юлія Поліковська
09.10.2023 16:30
11% громадян зазнали кібершахрайства від початку повномасштабного вторгнення
11% громадян зазнали кібершахрайства від початку повномасштабного вторгнення
Найчастіше людей ошукували під час операцій придбання-продажу товару в інтернеті та через фішингові посилання.

В Україні від початку повномасштабного російського військового вторгнення зросла активність кібершахраїв. Жертвами злочинних схем за цей період стали 11% українців. Це демонструють результати опитування, проведеного «Опендатабот» та Нацбанком України, в якому взяли участь 112,9 тис. громадян.

«Користуючись ситуацією та складним становищем громадян, злочинці адаптували шахрайські схеми під сьогодення та ошукували людей, прикидаючись банками чи обіцяючи фінансову допомогу від імені держави, міжнародних та благодійних організацій», — повідомили в «Опендатабот».

Результати опитування засвідчили, що найчастіше жертвами шахраїв ставала молодь, віком 18–24 роки, та люди у віці від 65 років. Найчастіше людей ошукували під час операцій придбання-продажу товару в інтернеті — з таким стикався кожен другий респондент (52,74%). На другому місці — фішингові посилання, на які наразилося 18,57% опитаних. Крім цього, шахраї зламували соцмережі українців (12,04%) та виманювали інформацію по телефону (10,18%).

«Характерно, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу», — зауважив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Нагадаємо, за підсумками дослідження Visa Stay Secure стало відомо, що 73% респондентів радше не розпізнають ознак інтернет-шахрайства. Водночас 7 із 10 українців переймаються, що їхні родичі чи знайомі можуть відреагувати на шахрайське повідомлення. Також понад 68% вважають, що не здатні виявити та розпізнати інтернет-злочинців.

На фото: молода жінка за ноутбуком

Фото: Pexels

ms.detector.media