ms.detector.media
Юлія Поліковська
06.07.2023 16:35
Адміністрація Байдена оскаржила судову заборону на контакти із соцмережами
Адміністрація Байдена оскаржила судову заборону на контакти із соцмережами
Розглядається справа щодо контактів чиновників адміністрації американського президента з власниками соцмереж з 2017 року для модерації важливого контенту.

Адміністрація президента США Джо Байдена оскаржила рішення федерального судді, за яким певним органам і посадовцям забороняється зустрічатися чи спілкуватися з представниками компаній, що володіють соцмережами, й у такий спосіб впливати на модерацію контенту в них, повідомило Reuters.

«Апеляція була подана в середу, сигналізує про план уряду попросити Апеляційний суд п’ятого округу Нового Орлеана переглянути рішення в справі, де оскаржуються намагання адміністрації Байдена переконати компанії-соцмережі цензурувати дописи, які, на думку влади, є дезінформацією»,  зазначено в публікації.

Нагадаємо, судова заборона винесена у межах розгляду справи за позовом прокурорів-республіканців з Луїзіани та Міссурі до президента США Джо Байдена, відповідального за політику щодо COVID Ентоні Фаучі, Центру контролю та профілактики захворювань, Міністерства внутрішньої безпеки та Національного інституту алергії та інфекційних захворювань.

«Починаючи з 2017 року — за чотири роки до того, як Байден став президентом, — чиновники в уряді почали закладати основу для системної й планомірної кампанії з контролю за висловлюваннями в соціальних медіа», — стверджували прокурори-позивачі.

У своєму рішенні суддя потрактував дії Білого дому як обмеження свободи слова для опозиції та перелічив конкретні питання, щодо яких такі обмеження нібито були:

За його рішенням, таким особам, як міністр національної безпеки Алехандро Майоркас, керівниця Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) Джен Істерлі, керівниця оперативної групи ФБР із боротьби з іноземним впливом Лора Демлоу, а також співробітникам цих та деяких інших відомств забороняється контактувати, працювати з компаніями соціальних мереж або запитувати їх про пости, захищені Першою поправкою.

Нагадаємо, Білий дім затвердив розподіл 42 мільярдів доларів між штатами, щоб зробити високошвидкісний широкосмуговий доступ до інтернету загальнодоступним у країні до 2030 року.

Фото: Pexels

ms.detector.media