ms.detector.media
Юлія Поліковська
23.05.2023 10:00
У Twitter поширили фейкове фото вибуху біля Пентагону
У Twitter поширили фейкове фото вибуху біля Пентагону
Фахівці вважають, що фото було згенероване штучним інтелектом.

Кілька верифікованих акаунтів у твіттері опублікували фейкове фото вибуху нібито біля будівлі Пентагону в понеділок, 23 травня. Це спричинило коливання на фондовому ринку, повідомив Bloomberg.

Черговий офіцер Пентагону сповістив в електронному листі агентству, що в понеділок уранці не було повідомлень про інциденти.

«Жодного вибуху чи інциденту в резервації Пентагону чи поблизу неї не відбувається, і немає безпосередньої небезпеки чи небезпеки для населення», — повідомив департамент поліції Арлінгтона.

Поширення зображення в соцмережі спричинило падіння фондових ринків на кілька хвилин: індекс S&P 500 впав на 0,29%, але потім відновився.

This morning, an AI generated image of an explosion at the US Pentagon surfaced.

With multiple news sources reporting it as real, the S&P 500 fell 30 points in minutes.

This resulted in a $500 billion market cap swing on a fake image.

It then rebounded once the image was… pic.twitter.com/DpHgflkMXP

— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) May 22, 2023

Найперший твіт із фейковим «вибухом», за даними AFP, був опублікований з акаунта QAnon, який раніше вже поширював дезінформацію.

Також фото опублікував акаунт під назвою Bloomberg Feed, який можна було легко прийняти за справжній афілійований обліковий запис Bloomberg, з огляду і на те, що він мав синю галочку верифікації.

Prime example of the dangers in the pay-to-verify system: This account, which tweeted a (very likely AI-generated) photo of a (fake) story about an explosion at the Pentagon, looks at first glance like a legit Bloomberg news feed. pic.twitter.com/SThErCln0p

— Andy Campbell (@AndyBCampbell) May 22, 2023

«Великий вибух біля комплексу Пентагону у Вашингтоні, округ Колумбія. Попередній звіт», — ішлося в підписі, до якого додали фото з чорним димом, що здіймається біля будівлі.

Представник Bloomberg News заявив, що акаунт Bloomberg Feed не пов’язаний з Bloomberg News.

Згодом Twitter призупинив діяльність цього акаунта. Хто його створив та звідки взялося зображення, невідомо.

Також фейкові повідомлення підхопили російські пропагандисти RT, а посилаючись на них — один із найбільших індійських телеканалів Republic TV. Потім журналісти каналу спростували інформацію.

RT, with over 3 million followers, has posted (since deleted) what looks to be an AI generated photo of an explosion near the Pentagon pic.twitter.com/6Bl7X8ZA2M

— Leonardo Puglisi (@Leo_Puglisi6) May 22, 2023

Фото опублікувала і твіттер-сторінка OSINTdefender із понад 336 тисячами підписників, яка висвітлює міжнародні воєнні конфлікти, але пізніше вибачилася за інцидент.

Першоджерело зображення залишається невстановленим, але фахівці припускають, що його згенерували за допомогою штучного інтелекту.

На думку експертів, якщо придивитися, то будівля не дуже схожа на Пентагон.

Confident that this picture claiming to show an "explosion near the pentagon" is AI generated.

Check out the frontage of the building, and the way the fence melds into the crowd barriers. There's also no other images, videos or people posting as first hand witnesses. pic.twitter.com/t1YKQabuNL

— Nick Waters (@N_Waters89) May 22, 2023

«Погляньте на фасад будівлі й на те, як паркан зливається з бар’єрами від натовпу», — написав у твіттері дослідник розвідувальної групи Bellingcat Нік Вотерс. Він додав, що «також немає інших зображень, відео або людей, які б публікували повідомлення як перші свідки».

Нагадаємо, моніторингове агентство NewsGuard виявило, що інструменти штучного інтелекту почали використовувати для створення контент-ферм. Фахівці у квітні ідентифікували 49 новинних та інформаційних сайтів, які майже повністю написані програмним забезпеченням штучного інтелекту.

Фото: згенероване ШІ фейкове зображення / твіттер

ms.detector.media