ms.detector.media
Юлія Поліковська
13.04.2023 11:23
Платформа Discord співпрацює у розслідуванні витоку секретних документів Пентагону
Платформа Discord співпрацює у розслідуванні витоку секретних документів Пентагону
Появу публікацій на Discord зафіксували на місяць раніше, ніж у Telegram тa Twitter.

Платформа обміну миттєвими повідомленнями Discord заявила, що співпрацює з правоохоронними органами США у розслідуванні витоку секретних документів Пентагону. Про це повідомив Reuters.

«Що стосується очевидного витоку секретних матеріалів, ми співпрацюємо з правоохоронними органами. Оскільки розслідування триває, ми не можемо дати подальших коментарів на даний момент», — йдеться в заяві компанії.

Як зазначило агентство, ця заява прозвучала в той момент, коли продовжують виникати питання щодо того, хто злив документи, чи є вони справжніми та чи достовірні оцінки, наведені у них.

Джерело документів невідоме, але розслідувачі Bellingcat відстежили їх появу на комунікаційній платформі Discord, популярній серед геймерів, 1го, 2го та 4го березня. Ці публікації, за даними Bellingcat, були видалені 7 квітня.

Публікації у російських телеграм-каналах, як з’ясувалося, з’явилися 5 квітня. 6 квітня видання The New York Times повідомило, що у Twitter і Telegram стався «витік» засекречених військових документів щодо планів США і НАТО з нарощування можливостей української армії перед запланованим контрнаступом. Документи не містять конкретних планів бойових дій — як, коли і де Україна має намір розпочати наступ. У них йдеться про потреби української армії станом на 1 березня.

За даними The New York Times, Пентагон почав розслідування, хто міг стояти за витоком цих документів.

Додамо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк назвав витік у соцмережі матеріалів про нібито підготовку українського контрнаступу «фотошопом та псевдозливом».

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов також заявив, що нібито «злиті» в мережу «засекречені військові документи НАТО» про плани ЗСУ містять викривлену інформацію про втрати з обох сторін, а частина даних зібрана OSINT-засобами з відкритих джерел.

Він також припустив, що росіяни могли підробити документи та дані, щоб зірвати або уповільнити західну допомогу Україні, дестабілізувати ситуацію в Україні чи стабілізувати настрої в самій Росії.

Фото: Discord

ms.detector.media