ms.detector.media
MediaSapiens
19.06.2022 10:46
TiKTok дозволяє російським державним ЗМІ публікувати пропагандистський контент, — сенатори США
TiKTok дозволяє російським державним ЗМІ публікувати пропагандистський контент, — сенатори США
Американські сенатори-республіканці звернулися до директора компанії та висловили свою стурбованість щодо цього.

Кілька американських сенаторів-республіканців звернулися до виконавчого директора TikTok Шоу Зі Чу через повідомлення про те, що додаток дозволяє публікувати контент від російських пропагандистських ЗМІ, проте видаляє інші відео, які не містять пропаганди, пише Reuters.

«Останні повідомлення свідчать про те, що TikTok… дозволив російським державним ЗМІ наповнювати платформу небезпечною провоєнною пропагандою. Жодна компанія не повинна опинитися в позиції посилення брехні Кремля, яка сприяє громадській підтримці війни Росії в Україні», – йдеться в заяві сенаторів. Лист підписали Стів Дейнс, Джон Корнін, Роджер Вікер, Джон Баррассо, Джеймс Ленкфорд і Синтія Ламміс.

У листі йдеться, що сенатори стурбовані тим, що TikTok «дозволяє поширювати воєнну пропаганду серед російської громадськості». Як пише Reuters, у березні китайський додаток заявив, що припиняє трансляції та завантаження відео на свою платформу в Росії, оскільки вивчає наслідки нового закону про ЗМІ, який підписав Путін. На думку сенаторів, TikTok не зміг «забезпечити дотримання цієї політики» і «запізно закрив цю лазівку».

У листі додають, що розміщений раніше прокремлівський контент «вводить в оману». А те, що його не видалили, «створює легкодоступний архів воєнної пропаганди». Автори листа просять керівництво TikTok пояснити цю ситуацію.

Нагадаємо, китайська соцмережа TikTok заблокувала відео видання «Детектор медіа» з обкладинками світових ЗМІ про місто Буча, де після відходу російських окупантів знайшли щонайменше 400 вбитих та закатованих мешканців. Відео набрало майже 36 тисяч переглядів. Соцмережа повідомила, що заблокувала відео через «сцени жорстокості і насильства». Відхилив TikTok й апеляцію на це рішення.  

Фото: unsplash

ms.detector.media