ms.detector.media
MediaSapiens
05.04.2022 10:15
Держспецзв'язку: Ворог поширює небезпечні листи з темою «Інформація щодо військових злочинців РФ»
Держспецзв'язку: Ворог поширює небезпечні листи з темою «Інформація щодо військових злочинців РФ»
Держспецзв’язку: Зловмисники використовують болючі для українців теми, зокрема, «паразитують» на інформації щодо персональних даних росіян, які скоїли воєнні злочини.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, що російські хакери надсилають на пошту державних органів України небезпечні електронні листи з темою «Інформація щодо військових злочинців РФ».

«Електронний лист містить HTML-файл "Військові злочинці РФ.htm", відкриття якого призведе до створення на комп'ютері RAR-архіву "Viyskovi_zlochinci_RU.rar". Згаданий архів містить файл-ярлик "Військові-злочинці що знищують Україну (домашні адреси, фото, номера телефонів, сторінки у соціальних мережах).lnk"», –  повідомляє служба.

Його відкриття призведе до того, що зловмисники отримають віддалений доступ до комп'ютера жертви. Активність асоційовано з діяльністю групи UAC-0010 (Armageddon).

«Зловмисники знову використовують болючі для українців теми. Зокрема, "паразитують" на інформації щодо персональних даних росіян, які скоїли воєнні злочини в нашій країні», – резюмувала служба.

Раніше Держспецзв'язку повідомила, що російські хакери збирали інформацію з комп’ютерів, розслилаючи файл-приманку про втрати ЗСУ.  

Також Держспецзв’язку радить частіше змінювати паролі до пошти й особливо до соціальних мереж, тому що зловмисники намагаються дібрати паролі та скомпрометувати акаунти користувачів.

24 лютого Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ й тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст, убивають та грабують цивільне населення. Гаазький трибунал уже розпочав збір доказів воєнних злочинів Росії в Україні.

Головні новини про російське вторгнення – за тегом.

«Детектор медіа» в режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.

Фото: Diverse Stock Photos/Flickr

ms.detector.media