ms.detector.media
MediaSapiens
14.06.2021 19:38
Знаменитий мем Doge продали як NFT за рекордні $4 млн
Знаменитий мем Doge продали як NFT за рекордні $4 млн
Мем вважається одним із найвідоміших в інтернеті – а тепер він став ще й найдорожчим.

Знаменитий мем Doge продали як NFT за рекордні $4 млн, повідомляє NBC.

Мем являє собою зображення собаки породи сіба-іну, він вважається одним із найвідоміших в інтернеті – а тепер ще й найдорожчим.

За даними аукціонного сайту Zora, користувач @pleasrdao розмістив переможну ставку в 1696,9 ефіри, що складає близько $4 млн. Мем виставив на аукціон господар пса з мема на прізвисько Кабосу. Аукціон тривав три дні.

NFT (невзаємозамінний токен) – це вид криптографічних токенов, кожен екземпляр яких унікальний. Токен являє собою своєрідний сертифікат унікальності цифрового об'єкта і найчастіше застосовується як підтвердження володінням цифровим мистецтвом, наприклад картиною, фотографією, відео, GIF-анімацією та іншим об'єктам діджитал-арту. Цифрові активи зберігаються в блокчейні.

Раніше піксельну картинку зі серії CryptoPunk продали як NFT на аукціоні Sotheby's за $11,8 млн.

Популярність NFT зросла у лютому та березні 2021 року. Засновник Twitter продав свій перший допис у соцмережі за $2,9 млн. Time виставив на аукціон три обкладинки із найважливішими запитаннями за всю історію журналу. Forbes продав свою обкладинку у вигляді NFT за $333 тис.

Продають NFT і в Україні. Наприклад, «Телебачення Торонто» продало електронну версію мему «Жуй сраку!» у вигляді NFT за $2500. Міністр юстиції України Денис Малюська виставив на онлайн-аукціон свою роботу – фотоколаж «the sea is temporarily unavailable». Реперка alyona alyona продала свій трек Galas у форматі NFT за рекордну для українського репу суму — $7,7 тисячі. Ще на одному із NFT-аукціонів як лот розмістили відео за участі народного депутата України, представника проросійської партії «ОПЗЖ» Іллі Киви.

Як NFT також продають нерухомість – першим лотом стала київська квартира керівника TechCrunch.

Загалом продажі NFT-токенів перевищили $2 млрд в першому кварталі 2021-го.

Але вже наприкіці травня рівень продажів NFT за місяць впав на 90%.

Фото: insider.com

ms.detector.media