ms.detector.media
MediaSapiens
20.04.2021 11:07
Україномовна Вікіпедія запустила акцію з написання статей про втрачені пам’ятки України
Україномовна Вікіпедія запустила акцію з написання статей про втрачені пам’ятки України
Акцію проводять третій рік поспіль з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, що відзначається 18 квітня.

До 30 квітня в україномовній вікіпедії триватиме проєкт «Культурна спадщина України» у рамках якого бажаючі можуть додавати статті про ті культурні пам’ятки України, які вважаються втраченими або ж знаходяться на межі зникнення. Про це ГО «Вікімедія Україна» повідомила MediaSapiens пресрелізом.

Повідомляється, що акція проходить в Україні вже третій рік поспіль, а для того, щоби долучитися, потрібно до кінця квітня створити нові чи покращити вже наявні статті в українськомовному розділі Вікіпедії про об’єкти нерухомої культурної спадщини на території України.

«В Україні переважна більшість пам’яток все ще залишається у жалюгідному стані, а з іншого боку до них, користуючись, скажімо політкоректно, недосконалістю законодавства у сфері охорони пам’яток, підбираються забудовники, які прагнуть зруйнувати пам’ятку і збудувати на її місці сучасний хмарочос. Яскравий приклад — нещодавній скандал із знесенням будинку Уткіна в Києві, єдиного дореволюційного будинку в тій місцевості, який, між іншим був у досить непоганому стані. Тільки в Києві під загрозою знесення або перебудови кілька десятків об’єктів, серед яких будинок №19 по вулиці Тургенєвській, садиба Осипа Родіна (вул. Гончара, 71) та інші», — розповідає учасниці подібної акції у 2020-му році Ольга Крезуб.

«Учасники й учасниці, що істотно доповнять Вікіпедію в рамках цьогорічного проєкту з 16 по 30 квітня включно, отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії та фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки". Для цього учасниками обов'язково потрібно зафіксувати свій внесок на сторінці проєкту», — зазначають організатори акції.

Умови участі та перелік статей до створення й поліпшення, можна знайти за посиланням: april.wlm.photo.

Нагадаємо, з 1 по 30 квітня у Вікіпедії триває конкурс статей «Європейська весна» — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring, що має на меті створення й покращення статей про Центральну і Східну Європу. 

Фото: elita.org.ua

ms.detector.media