ms.detector.media
MediaSapiens
18.03.2021 14:16
ВООЗ рекомендує вакцину Johnson & Johnson для країн, де поширюються мутації коронавірусу
ВООЗ рекомендує вакцину Johnson & Johnson для країн, де поширюються мутації коронавірусу
За даними досліджень, вакцина показала свою ефективність в країнах, де поширені різні штами, які стійкі до вакцини AstraZeneca.

У ВООЗ рекомендували для екстреного застосування вакцину проти коронавірусу Janssen виробництва компанії Johnson & Johnson. Вакцину рекомендують використовувати у тих країнах, де поширюються мутації коронавірусу. Про це пише Бабель з посиланням заяву голови Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації Алехандро Кравіото.

У заяві Кравіото йдеться про те, що вакцина Janssen доволі ефективна у тих країнах, де люди хворіють на різні штами коронавірусу. Наприклад, на «південноафриканський», який наразі стійкий до іншої вакцини — AstraZeneca.

«Після вивчення доказів у нас є вакцина, яка довела свою безпечність і продемонструвала необхідну ефективність, щоб ми могли рекомендувати її для використання людям старше 18 років без обмеження за віком. У країнах, де поширені варіації [...] ми рекомендуємо вам використовувати її», — зазначив Кравіото.

Також повідомляється, що вакцину Jansen вводять лише один раз, а за 28 днів після щеплення у людини формується імунітет, також вакцина захищає від важкої форми коронавірусу на 85,4%.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували та схвалили для екстреного застосування три вакцини — британо-шведський препарат, розроблений Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca (виробляється в Індії під назвою Covishield), препарат американської компанії Pfizer-BioNTech та китайську вакцину Sinovac.

За даними МОЗ, Україна очікує на поставки таких вакцин:

В Україні 24 лютого розпочалася кампанія вакцинації проти коронавірусу. Першим щепився лікар-реаніматолог із Черкас — Євген Горенко. Днями від коронавірусу щепився міністр культури України Олександр Ткаченко.

Як вже писав MediaSapiens, записатися на вакцинацію від COVID-19 можна за допомогою додатку «Дія» та через спеціальний сайт МОЗ.

Фото: Flickr.com

ms.detector.media