ms.detector.media
Марина Довженко
04.03.2021 11:28
«Негодяйская вакцина»: канал Медведчука дискредитує CoviShield і агітує проти вакцинації — моніторинг
«Негодяйская вакцина»: канал Медведчука дискредитує CoviShield і агітує проти вакцинації — моніторинг
Ведучі й учасники токшоу на Першому незалежному озвучували дезінформацію про індійську вакцину та прямо закликали не робити нею щеплення.

Ведучі та герої токшоу «Український формат», яке після ребрендингу ютуб-каналів Медведчука виходить на Першому незалежному, озвучували дезінформацію про індійську вакцину CoviShield та прямо закликали не робити нею щеплення. Вакцині, яка насправді є аналогом AstraZeneca, протиставляли «хорошу» російську вакцину Sputnik-V. Про це йдеться в моніторингу політичних токшоу за 22—26 лютого 2021 року.

Дискредитація вакцини CoviShield розпочалася вже у передмові до програми: ведуча Діана Панченко назвала її «лівою копією», а гість — народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Олег Волошин — сказав, що не буде робити щеплення «негодяйской вакциной». 

Ведучий програми Віталій Дикий сказав, що щодо індійської вакцини, яку закупила Україна, «існує скепсис». Самоназваний медичний експерт Сергій Кравченко, який раніше запустив в українському медіапросторі фейк про «російські ПЛР» і не раз висловлювався на захист російської вакцини, сказав, що CoviShield — не те саме, що AstraZeneca (це неправда). А от російський Sputnik-V, мовляв, «хорошая вакцина». Він також заявив, що в Україні є чорний ринок вакцин Pfizer та Sputnik V.

Засновниця школи птахівництва й завсідниця каналів Медведчука Ірина Паламар сказала, що не вірить у безпечність індійських та китайських вакцин і не буде робити ними щеплення. А наприкінці програми сказала, що від вакцини Covishield «отказалось Зимбабве» (це неправда).

Як доказ того, що завезена в Україну індійська вакцина — сумнівної якості, ведучі «Українського формату» навели коментарі користувачів фейсбука. А дописи лідерів думок, які висловлювались на захист вакцини, Діана Панченко назвала «дивними».

Більше про маніпуляції та тенденції в політичних токшоу минулого тижня читайте в огляді Олександра Круміна.

ms.detector.media