ms.detector.media
MediaSapiens
«MediaSapiens»
17.02.2021 20:24
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про податок для Google та Facebook
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про податок для Google та Facebook
Якщо документ ухвалять у другому читанні, великі іноземні IT-компанії, як Google, Netflix та Facebook, будуть змушені платити в Україні податок у розмірі 20%.

Верховна Рада 17 лютого прийняла за основу законопроєкт №4184 про податки для великих іноземних IT-компаній. Про це йдеться на сайті парламенту.

«Метою законопроекту є збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування податком на додану вартість нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України та створення сприятливих умов ефективного та не обтяжливого адміністрування для бізнесу й держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку», – зазначає пресслужба ВРУ.

Документ передбачає, що міжнародні компанії сплачуватимуть ПДВ у розмірі 20%. Таким чином встановлюються рівні умови для українського та закордонного бізнесу. Доля користувачів цих послуг жодних податків не буде.

Очікується, що лише від сплати податку з надання рекламних онлайн-послуг, Україна може отримати 3 млрд грн на рік.

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги Народу» Данило Гетманцев припускає, що якісь послуги IT-компаній можуть здорожчати на фоні необхідності сплаувати цей податок.

ms.detector.media