ms.detector.media
MediaSapiens
29.01.2021 11:47
Незалежна наглядова рада Facebook ухвалила перші рішення щодо видаленого контенту
Незалежна наглядова рада Facebook ухвалила перші рішення щодо видаленого контенту
Всього рада отримала майже 20000 скарг щодо видалення інформації в соцмережах.

Незалежна наглядова рада за модерацією контенту у Facebook  ухвалила свої перші рішення, скасувавши блокування чотирьох повідомлень. Головною причиною їх видалення, на думку соцмережі, стало поширення мови ненависті, повідомляє Reuters.

На думку членів ради, соцмережа помилково видалила публікацію користувача з Мʼянми з фотографіями померлої дитини і коментарем, який критикував реакцію мусульман на вбивства у Франції та ставлення Китаю до мусульман-уйгурів. 

Рада також «виправдала» повідомлення з цитатою нацистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса. Його Facebook видалила за порушення своєї політики щодо «небезпечних осіб і організацій».

Рада вирішила, що Facebook помилково видалила повідомлення з критикою реакції французького уряду на пандемію, а також фотографії в Instagram, які демонстрували жіночі соски. За словами користувача з Бразилії, фотографії були спрямовані на підвищення обізнаності щодо симптомів раку грудей.

Крім того, рада випустила низку необовʼязкових рекомендацій для соцмережі. Наприклад, Facebook має повідомляти користувачам конкретне правило, яке вони порушили, а також детальніше прояснити свої правила, що стосуються таких питань, як небезпечні групи та дезінформація у сфері здоровʼя. Facebook не зобовʼязана діяти відповідно до цих рекомендацій, але повинна публічно відповісти на них протягом 30 днів.

Нагадаємо, в грудні незалежна наглядова рада Facebook оголосила про перші шість випадків, коли вона може скасувати рішення соціальної мережі про видалення контенту. Всього рада отримала майже 20000 скарг щодо видалення інформації в соцмережах. 

Facebook створив незалежну наглядову раду в жовтні 2020 року у відповідь на критику щодо цензури. До її складу увійшли відомі юристи та доктори права. Рада має право розглядати контент, який був видалений. У 2021 році вона планує розширити свою компетенцію і розглядати пости, які не були видалені з соцмережі.

Фото: Unsplash

ms.detector.media