ms.detector.media
MediaSapiens
08.09.2020 17:44
Науковці сумніваються в ефективності російської вакцини від COVID-19 попри публікацію в Lancet
Науковці сумніваються в ефективності російської вакцини від COVID-19 попри публікацію в Lancet
Вчені звернули увагу, що результати випробувань здорових добровольців майже не відрізняються від результатів пацієнтів, які перехворіли на коронавірус та одужали.

Науковці з Італії, Франції, США та Японії сумніваються в ефективності російської вакцини «Супутник V», результати випробування якої були опубліковані в журналі Lancet. Про це йдеться у зверненні двох десятків вчених до авторів публікації, а також до редактора журналу Lancet Річарда Хортона.

У своєму зверненні науковців відмічають необхідність якнайшвидше винайти вакцину для боротьби з епідемією коронавірусу, однак вони ставлять під сумнів деякі висновки, яких дійшли російські вчені.

Підставою для сумнівів стали графіки випробування вакцини, наведені в статті про випробування. Науковці звернули увагу, що відразу на трьох малюнках повторюються майже ідентичні дані, які чисто статистично не можуть бути настільки однаковими для різних груп піддослідних.

Вчені зауважують, що дані, які стосуються здорових добровольців, майже не відрізняються від даних пацієнтів, які перехворіли на коронавірус та одужали.

Вони також підкреслюють відсутність таблиць з вихідними даними, що могло би прояснити ситуацію з ефективністю вакцини, розробленої московським Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії. 

Нагадаємо, розробники російської вакцини від коронавірусу «Супутник V» опублікували результати її початкових випробувань в науковому журналі Lancet. 

За даними досліджень, введення вакцини дійсно викликає імунну відповідь у всіх добровольців як мінімум на 28 день після імунізації. У тих, хто отримав два компоненти вакцин, імунна відповідь була сильнішою.

Росія офіційно зареєструвала вакцину від коронавірусу «Супутник V» на початку серпня. Її розробив московський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії. Російську вакцину вже погодились випробувати у Венесуелі. Зараз там шукають 500 добровольців для цього. Щоправда, експерти сумніваються, чи пройшла вона необхідні випробування.

Фото: Unsplash

ms.detector.media