ms.detector.media
MediaSapiens
22.07.2020 17:25
США обвинувачують китайських хакерів у атаці на дослідження про вакцину від COVID-19
США обвинувачують китайських хакерів у атаці на дослідження про вакцину від COVID-19
Судячи з характеру атак, дії зловмисників підтримували на державному рівні.

Міністерство юстиції США обвинуватило двох китайських громадян у атаці на дослідження про вакцину від коронавірусу. Про це повідомляється на сайті відомства.

33-річний і 34-річний китайські хакери останнім часом шукали вразливі місця в комп’ютерних мережах щонайменше восьми американських компаній, які розробляють вакцину, технології тестування чи методи лікування COVID-19.

Чоловіків обвинувачують у змові з метою викрадення комерційної таємниці, що полягала у технологічних розробках, особливостях виробничого процесу, механізмах і результатах випробувань, а також вихідного коду та фармацевтичних хімічних структурах.

Судячи з характеру атак, дії хакерів підтримували на рівні держави. У відомстві не повідомляють, чи вдалось фігурантам викрасти якісь дані. Проте інформація, на яку вони полювали, могли би забезпечити Китаю конкурентні переваги у виробленні вакцини, заощадивши витрати на дослідження.

«Кіберзлочини, керовані спецслужбами китайського уряду, загрожують США та кожній іншій країні, яка підтримує чесні правила гри, міжнародні норми та верховенство закону, а також серйозно підривають бажання Китаю стати шанованим лідером на світовій арені. ФБР та наші міжнародні партнери не стоятимуть осторонь перед цією загрозою, і ми налаштовані притягнути китайський уряд до відповідальності», – заявив заступник директора ФБР Девід Боудіч.

Хакерів обвинувачують відразу за кілька статтями, за які передбачено покарання від 2 до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що кілька днів тому американська компанія успішно випробувала вакцину від COVID-19 на людях.

Фото: Getty Images

ms.detector.media