ms.detector.media
MediaSapiens
08.04.2020 10:17
Коронавірус і 5G: через теорію змови у Британії підпалюють вишки мобільного зв'язку (ОНОВЛЕНО)
Коронавірус і 5G: через теорію змови у Британії підпалюють вишки мобільного зв'язку (ОНОВЛЕНО)
У Великій Британії почали підпалювати вишки 5G, коли в мережі стали поширювати теорії змови про зв'язок між вишками стільникового зв'язку й пандемією COVID-19.

Три вежі 5G вже підпалили протягом минулого тижня, повідомляє BBC.

Багато людей повірили в теорії змов, пише видання. Згідно однієї теорії, новий коронавірус виник в Ухані саме тому,  що там недавно запустили мережу 5G. Тепер цей вірус поширюється на інші міста, які також активно використовують 5G. Чутки і теорії змови про зв’язок між впровадженням 5G і поширенням коронавірусу поширювалися в основному через соціальні мережі Facebook і Nextdoor.

У цих фейкових теоріях не згадується про те, що висококонтагіозний вірус природним чином буде поширюватися в густонаселених містах з доступом до 5G, і що пандемія коронавірусу вразила такі країни, як Іран та Японія, де 5G ще не використовується, зазначають у BBC.

Мобільні мережі класифікуються як критично важлива національна інфраструктура у Великій Британії. Всі мобільні оператори вже попереджені про ризики.

Один х провідних експертів Національної служби охорони здоров’я Велкої Бртанії Стівен Поїс заявив, що теорія змови щодо 5G є фейковими новинами без наукового підґрунтя:

«Історія 5G - це повне сміття, це нісенітниця, це найгірший вид фейкових новин».

Видання The Verge пише, що за поширенням цих фейків цілком може стояти Росія.

ОНОВЛЕННЯ:

Схоже що деякі мешканці Велкої Бртанії серйозно повірили у цю конспірологічну теорію адже кількість підпалів зростає. Станом на вечір вівторка, 7 квітня, зіпсованих вишок було вже щонайменше 20. Пр цьому не всі з них є вишкам 5G, пише The Guardian.

На відео видно, як горить вишка:

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про писав про 7 способів уникнути фейків під час пандемії коронавірусу.

Також немало ЗМІ поширили фейк про «першу смерть від нового хантавірусу» в Китаї.

Фото: Getty Images

ms.detector.media