ms.detector.media
MediaSapiens
focus.ua
25.11.2019 14:03
ЗМІ «купилися» на російський фейк про пароми між окупованим Кримом і Туреччиною
ЗМІ «купилися» на російський фейк про пароми між окупованим Кримом і Туреччиною
Російські ЗМІ запустили фейк про відновлення паромного сполучення між окупованою Керчю та турецьким містом Зонгулдак. Цю дезінформацію розповсюдили також українські медіа.

22 листопада російське ТАСС поширило дезінформацію з посиланням на слова Наталії Сєрової — директорки організації «Південний регіональний центр підтримки експорту». У цитаті йшлося про начебто відновлення паромного сполучення між Кримом та Туреччиною.

тасс-фейк

Дезінформацію швидко підхопили інші російські ЗМІ: «Рен-ТВ», «Российськая газета», «РИА Новости», «Комсомольская правда», Lenta.ru тощо.

Пропагандистський портал Regnum з цього приводу навіть взяв коментар у депутатки Держдуми РФ Наталії Поклонської («Єдина Росія»). Вона назвала фейкові пароми — «прикладом для інших країн».

Повідомлення про відновлення паромного сполучення також поширила низка українських медіа: «Інтерфакс-Україна», «Дзеркало тижня», «Новое время», «Уніан», «Українська правда», «Апостроф», Gazeta.ua та інші.

Згодом деякі українських ЗМІ почали публікувати спростування фейку, адже того ж дня інформацію від російських пропагандистів заперечило посольство України з посиланням на МЗС Туреччини.

«На звернення посольства МЗС Туреччини спростувало черговий фейк російської пропаганди стосовно начебто відновлення морського сполучення Керч-Зонгулдак», повідомив у Twitter посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

.@MFATurkey на звернення Посольства спростувало черговий фейк російської пропаганди стосовно начебто відновлення морського сполучення Керч-Зонгулдак

— Andrii Sybiha ???????? (@andrii_sybiha) November 22, 2019

У коментарі для UATV пан Сибіга ще раз наголосив, що Туреччина не визнає окупацію українського Криму Росією. Він назвав фейк про пароми черговим елементом гібридної інформаційної війни.

«Ми бачимо, що регулярно подібні інформаційні повідомлення з'являються в інфопросторі. Зазвичай джерело перебуває за межами нашої країни. Але інформація підхоплюється і просувається як топ-новина з величезним негативним підтекстом», — сказав Андрій Сибіга.

Нагадаємо, нещодавно MediaSapiens писав про аналогічний фейк. Тоді українські ЗМІ поширили дезінформацію, що президент Чехії Мілош Земан начебто визнав Крим російським. Насправді джерелом такої дезінформації був пост у Facebook від проросійських активістів з організації «Кирим бірлігі». Іржі Овчачеку, прессекретар президента Чехії, спростував цей фейк.

ms.detector.media