ms.detector.media
MediaSapiens
Служба безпеки України
12.11.2019 15:51
«Планували поширити фейки про ЗСУ»: СБУ попередила спецоперацію ФСБ
«Планували поширити фейки про ЗСУ»: СБУ попередила спецоперацію ФСБ
Силовики попередили інформаційну спецоперацію ФСБ із дискредитації ЗСУ, під час якої вороги планували поширити у медіапросторі фейкові матеріали про нібито низький моральний стан українських військових.

Військова контррозвідка Служби безпеки України попередила спецоперацію ФСБ із дискредитації української армії, повідомляє пресслужба СБУ.

Пишуть, що силовики попередили інформаційну спецоперацію ФСБ із дискредитації українських Збройних Сил. Правоохоронці встановили, що російські куратори планували поширити у медіапросторі фейкові матеріали про нібито низький моральний стан ЗСУ.

«Для цього ФСБ планувала використати українського воїна-десантника, який вже перебував у полі зору військової контррозвідки СБУ. Військовий з десантно-штурмових військ у 2018 році вступив на службу за контрактом до ЗСУ, прибувши із тимчасово анексованого країною-агресором Криму. Правоохоронці з’ясували, що чоловік після окупації отримав паспорт РФ, у 2016 році прийняв російську присягу та був відправлений до Сирії захищати «русский мир», — повідомляється на сайті.

Саме на Близькому Сході розпочалася його співпраця з ФСБ, повідомляє пресслужба.

«Чекісти вирішили використати його українське походження для участі у межах спланованої на Луб’янці спеціальної операції із дискредитації військово-політичного керівництва України та бойових можливостей української армії», — додали у повідомленні.

За задумом кураторів, після вступу до ЗСУ цей військовий мав дезертирувати з української армії. Його так званы «викривальні» виступи планувалися на російських телеканалах та пропагандистських ЗМІ.

Оперативники СБУ в ходы спецоперації затримали дезертира, коли він намагався перетнути при адміністративний кордон з окупованим Кримом. У чоловіка вилучили зібрану на службі військову інформацію та документи про участь у бойових діях на сході України. Зараз колишнього військового тримають під вартою, а всі деталі його співпраці з спецслужбами РФ встановлюватиме слідство, пишуть у новині.

Раніше подібні ситуації траплялися вже багато разів. Наприклад, російські видання масово поширили фейк про те, що на Львівщині польський військовослужбовець застрелив українського солдата.

Також створили фейковий блог американського підполковника Роберта Трейсі, де розмістили критику на адресу українських солдатів, яку той насправді не висловлював.

ms.detector.media